Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Zużycie na fazach

Witam,

  1. W API nie znajduję zużycia i produkcji na poszczególnych fazach. Czy SM nie umożliwia odczytu energii z każdej fazy?
  2. Z moich obserwacji wynika, że SM bilansuje międzyfazowo wektorowo (wytwarzanie i zużycie w tym samym czasie na różnych fazach). Czyli poprawnie. Proszę o potwierdzenie.

Również jestem zainteresowany informacją dotycząca poboru/oddawania prądu dla każdej z faz, jest taka możliwość czy nie?

O to wam chodzi? SM mierzy moc czynną na każdej fazie. Falownik mierzy produkcję / fazę . Po połączeniu tych danych otrzymujemy wykres przedstawiony na SW

Dodane pliki:
  • 111.JPG

Mi zależy na tym aby widzieć kiedy i w którą stronę płynie prąd na każdej fazie, czy oddaje do sieci czy pobieram.

po zamontowaniu SM widać to na SW

Dodane pliki:
  • 222.JPG

Takie zrzuty to ja znam, ale to jest po zsumowaniu wszystkich faz, a ja bym chciał widzieć ruch na każdej fazie osobno.

Ruch (moc pobierana / oddawana) jest do odczytu w SM. Przez API też można odczytać, w załączeniu moja wirtualka w HC2.
Mi chodzi o zużycie kWh na każdej z faz.

Dodane pliki:
  • VD-SM.png

Adam Można prosić o kod LUA z Twojej wirtualki do HC2 ? Chodzi mi odczyt z każdej fazy.

Do tej pory miałem licznik S0 ale w związku z brakiem bilansowania przez Energę widzę teraz zalety Smart Meter-a.
Można sterować urządzaniami przez Fibaro sprawdzając obciązenie na każdej z faz.

Arek,

w załączeniu moja wirtulaka. Pierwowzór nie jest mojego autorstwa.

Od tamtego czasu założyłam drugi falownik, więc jest zmodyfikowana.

Ja nadpisuję dodatkowo pobory mocy do miernika Aeon Labs, który zdemontowałem ale ikony zostały oraz zapisuję do Mysql. Musisz dopasować do siebie, jest tam trochę bałaganu po przeróbkach.

PS. właśnie widzę, że pliku .vfib nie mogę załączyć - mogę Ci podesłać na maila.

Dodane pliki:
  • Smartmeter.png

poproszę o kod na ab@promax.media.pl  Z jaką pompa ciepła integowałeś fibaro ?