Solar Energy Blog
0
Aktualności Bez kategorii

Jesteśmy na 14 miejscu w rankingu Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce 2022

14 miejsce Fronius - Great Place To Work

Pozornie „to tylko praca”. Ale statystyki nie kłamią: to właśnie w pracy  spędzamy niemal 1/3 swojego życia. Nie dziwi zatem fakt, że coraz częściej ludzie zawodowo poszukują miejsca, gdzie kultura organizacji pozwoli się spełniać, realizować, rozwijać. W tym roku odbyła się kolejna edycja badania Great Place to Work. Firma Fronius ma powód do dumy – 14 miejsce w rankingu wśród 144 przebadanych firm.

Great Place to Work - Polska 2022

Great Place to Work jest organizacją działającą na międzynarodową skalę. Od ponad 30 lat działa w 150 krajach, pomagając firmom obrać właściwy kierunek w budowaniu profesjonalnej kultury pracy. To bowiem ta kultura przyciąga dziś cenną kadrę oraz nierzadko ma swoje odzwierciedlenie w wynikach. Dla wielu firm to zatem bardzo istotny element, nad którym warto efektywnie pracować.

W Polsce Great Place to Work działa już od 14 lat. Owocem tej aktywności jest kolejna edycja rankingu Najlepsze Miejsce Pracy. Powstaje on dzięki gromadzeniu danych, przeprowadzaniu ankiet, wnikliwych analizach i przede wszystkim ocenie pracowników. Finalnie zebranych informacji jest naprawdę sporo, a wszystko po to, aby mieć solidne podstawy do zbudowania wiarygodnego rankingu, który posłuży wielu osobom jako cenny drogowskaz w poszukiwaniu pracy.

Sukces firmy Fronius: 14 miejsce w Polsce oraz specjalne wyróżnienie

W tym roku ocenie były poddawane aż 144 firmy z czego 83% stanowiły małe i średnie firmy zatrudniające do 500 osób. To właśnie w tej kategorii znalazła się firma Fronius, która zajęła bardzo wysokie, bo 14 miejsce w rankingu Najlepsze Miejsce Pracy 2022.

Na tym jednak nie koniec: firma Fronius zdobyła również wyróżnienie – Tytuł Rzecznika Standardu Etyki. To nagroda przyznawana za wdrażanie i stosowanie praktyk, które zostały zebrane w dokumencie Standard Programu Etycznego. Dokument ten stanowi zbiór wytycznych ONZ z zakresu praw człowieka oraz ich przestrzegania we współczesnych organizacjach.

Uplasowanie się tak wysoko w elitarnym rankingu oraz prestiżowe wyróżnienie to z pewnością ogromny sukces. Nie zapominamy jednak, że to przede wszystkim efekt konsekwentnych działań całego zespołu. Jak bowiem wspomniał Prezes Zarządu Fronius Polska, Damian Kiersten:

Damian Kiersten

Fronius Polska to przede wszystkim ludzie. Powinniśmy być dumni z ludzi, którzy tutaj pracują, bo – oczywiście – bardzo ważne są produkty i firma, ale ludzie to jest coś, co mamy najcenniejszego. Mam tu na myśli nasz zespół, w którym każdy ma bardzo dużą motywację do tego, żeby być dobrym w dziedzinie, którą się zajmuje.

Great Place to Work – w jaki sposób odbywa się weryfikacja firmy?

Z ubieganiem się o certyfikat Great Place to Work wiąże się anonimowa ankieta Trust Index oraz Culture Brief przeprowadzana wśród pracowników. Od jej ostatecznego wyniku zależy czy firma zdobędzie na kolejne 12 miesięcy tytuł jednego z Najlepszych Miejsc Pracy w danym kraju.

Ankieta jest dość mocno rozbudowana: zawiera 65 pozycji dotykających takich obszarów jak kultura pracy oraz dodatkowe pytania otwarte m.in. o tematyce społeczno-demograficznej. Całość odbywa się online, a w celu jej wypełnienia każdy z pracowników otrzymuje wcześniej specjalny kod. Co istotne: ankieta jest w 100% anonimowa, wszystkie dane osobowe są tajne, a podgląd udzielanych odpowiedzi oraz wyników jest zaszyfrowany nawet dla członków zespołu Great Place to Work. Taka procedura pozwala zapewnić szczere i pełne zaangażowanie pracowników, co z kolei przekłada się na realny obraz firmy oraz jej kultury pracy. Tym bardziej cieszy nas fakt, że z firma Fronius okazuje się miejscem, w którym ludzie odczuwają codzienna satysfakcję z pracy oraz przyjemność z wykonywanych obowiązków służbowych.

Cieszy nas, że tak wiele firm zasłużyło w tym roku na tytuł Najlepszego Miejsca Pracy™. Potwierdzają to osoby zatrudnione w wyróżnionych organizacjach, bo jak wiadomo w metodologii Great Place to Work® głos pracowników jest najważniejszy. Aż 87% z nich potwierdziło, że pracuje w świetnym miejscu pracy. Jest to wynik lepszy o kilka punktów procentowych od zeszłorocznego. Warto też wspomnieć, że w przypadku listy firm przyjaznych milenialsom odsetek ten poszybował aż do 94%. Aby dostrzec, jak trudna jest droga do osiągnięcia przez firmy takich wyników, wystarczy porównać je z danymi z sondażu ogólnopolskiego. W przypadku średniej krajowej zaledwie połowa pracowników (51%) była skłonna zgodzić się z twierdzeniem, że ich firma jest świetnym miejscem pracy

– mówi Maria Zakrzewski, Prezes Zarządu Great Place to Work®.

Zapisz się do biuletynu Fronius i bądź zawsze na bieżąco!

Oferujemy dwa rodzaje newsletterów: dla instalatorów i właścicieli domów. Wybierz biuletyn dla siebie i zapisz się!

Biuletyn Fronius dla instalatorów
Kliknij powyżej i zapisz się do biuletynu Fronius dla instalatorów
biuletyn fronius dla inwestorów PV
Kliknij powyżej i zapisz się do biuletynu Fronius dla klientów końcowych

Może Ci się też spodobać

1 komentarz

  • Odpowiedź
    10 lat firmy Fronius w Polsce - geneza sukcesu - Forum Fronius
    21 czerwca 2022 at 14:14

    […] Jak się później okazało, wspomniany proces rekrutacji odbywał się z niemałym sukcesem. Duża część obecnego zespołu to bowiem osoby, które są związane z firmą od samego jej początku. Co więcej, są wystarczająco mocno zmotywowane, aby stale poszerzać swoje kompetencje, pozostając tym samym ekspertami w swojej dziedzinie. A najlepszym tego dowodem niech będzie prestiżowe wyróżnienie: Best Place to Work a konkretnie 14 miejsce w rankingu na 144 przebadane firmy. […]

Napisz komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.