Solar Energy Blog
0
Bez kategorii

Łączymy siły i systemy Fronius i Grenton!

Partnerstwo i integracja systemów smart home i fotowoltaiki – jeszcze nigdy konfiguracja nie była tak prosta!

Z przyjemnościa informujemy, że firmy Fronius i Grenton połączyły siły i zintegrowały swoje systemy. Połączenie Smart Home Grenton z systemem fotowoltaicznym z falownikami Fronius zapewnia wygodny sposób zarządzania energią w celu zwiększenia poziomu zużycia na potrzeby własne. Rezultatem jest większa autonomia w dostarczaniu energii – po prostu podłącz falownik Fronius do Smart Home Grenton, a cały świat aplikacji otworzy się przed Tobą.

Co zyskuje użytkownik dzięki współpracy systemów?

 1. Racjonalne wykorzystanie wyprodukowanej energii i zwiększenie stopnia zużycia energii na potrzeby własne.

 2. Nadwyżka energii jest na bieżąco zużywana przez urządzenia domowe i pompy ciepła.

 3. Pełną informację w systemie smart home o statusie instalacji fotowoltaicznej.

Jak pomagamy instalatorom?

 1. Zapewniamy pełną dokumentację przy wdrożeniu integracji Systemu Smart Home Grenton i falowników Fronius.

 2. Wspólnie z firmą Grenton, Fronius oferuje specjalne szkolenia poświęcone zarządzaniu energią i systemom automatyki domowej. Przedstawiają one nieskończone możliwości kombinacji Smart Home Grenton z falownikami Fronius, a także dostarczą wielu przydatnych wskazówek i podpowiedzi. Terminy szkoleń zostaną podane wkrótce.

  Będziesz na targach Energetab w Bielsku-Białej w dniach 14-16 września? Zatrzymaj się na stoisku 7 w pawilonie W i odbierz zniżkę na szkolenia od Zespołu firmy Grenton!

Chciałabyś / chciałbyś dowiedzieć się więcej o integracji systemów Fronius i Grenton? Przejdź do technicznych instrukcji:

Gate Modbus – integracja systemu Grenton z falowikiem Fronius. Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie sposobu integracji falownika Fronius Symo 8.2-3-M z systemem Grenton Smart Home za pośrednictwem protokołu komunikacyjnego Modbus RTU.

Gate HTTP – integracja systemu Grenton z falownikiem Fronius. Poniższa instrukcja przedstawia możliwość integracji z falownikiem Fronius Symo 8.2-3-M za pośrednictwem Fronius Solar API (JSON). Instrukcja została przygotowana w oparciu o informacje umieszczone na stronie: Fronius Solar API.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ DO BIULETYNU FRONIUS I OTRZYMUJ NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE Z ZAKRESU FOTOWOLTAIKI!

Może Ci się też spodobać

Brak komentarzy

  Napisz komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.