Solar Energy Blog
0
Aktualności Targi

Odwiedź nas na Targach Intersolar Europe w Monachium w dniach 19-21 czerwca 2024

Intersolar Europe Monachium 2024

Na targach Intersolar Europe 2024 firma Fronius zaprezentuje pełen zestaw efektywnych i długoterminowych rozwiązań energetycznych. W tym roku rodzinna firma Fronius jako dostawca kompleksowych systemów opartych na energii słonecznej prezentuje się w Monachium pod hasłem „Meet the solutions”.

Targi Intersolar Europe odbywają się w Monachium w dniach 19–21 czerwca 2024 roku. Firma Fronius na powierzchni 676 m2 prezentuje urządzenia oraz rozwiązania stworzone zgodnie z zachowaniem europejskich standardów produkcji, jakości i bezpieczeństwa. Podczas wydarzenia przedstawione zostaną nowe produkty, kompletne instalacje PV zaprojektowane w duchu zrównoważonego rozwoju oraz indywidualne rozwiązania zasilania rezerwowego.

Myślenie kategoriami rozwiązań

Fronius jest ekspertem w dziedzinie PV, wywodzącym się z Górnej Austrii. Firma od lat angażuje całe swoje know-how, w celu wykorzystania energii ze słońca we wszystkich obszarach codziennego życia. Fronius od zawsze promuje wizję „24 godzin słońca”, czyli świata opartego w 100% na odnawialnych źródłach energii. Jako rodzinna firma, a jednocześnie lider w branży, dyktuje tempo przemian energetycznych, czego dowodem są wielokrotnie nagradzane produkty, takie jak falowniki Fronius GEN24 (wraz z magazynem energii BYD zajmują nieustannie najwyższe miejsca w rankingu uczelni HTW z Berlina), lub stacja ładowania samochodów Fronius Wattpilot Home 11 J (zwycięzca w teście ADAC w październiku 2023 roku). Elastyczne produkty i rozwiązania firmy Fronius są idealnie do siebie dopasowane. Dzięki inteligentnej technologii można je z powodzeniem dostosować do indywidualnych potrzeb klientów. Fronius ma odpowiednie rozwiązania dla wszystkich – niezależnie czy jest się profesjonalistą, czy początkującym w branży PV. Liczy się technika, design oraz wszelkie kryjące się za nimi procesy produkcyjne czy zaopatrzeniowe – to właśnie one przekonują najbardziej.

Proces powstawania wartości w sercu Europy

Montaż oraz uruchomienie falowników Fronius trwa zaledwie chwilę. Za ich powstaniem kryje się jednak o wiele więcej – procesy udoskonalane przez dekady, w niezwykle staranny sposób. Potwierdzeniem tego są falowniki takie jak Fronius GEN24 czy Fronius Verto, czyli nieodzowne elementy przemian energetycznych. To one przekształcają energię ze słońca w niskoemisyjny prąd, inteligentnie sterują przepływami energii, a także integrują odnawialne źródła energii z naszą siecią energetyczną. Przy współpracy z zakładami w Austrii (Sattledt) i Czechach (Krumau) firma Fronius podnosi odporność europejskich łańcuchów powstawania wartości, tworząc m.in. nowe miejsca pracy. Zapewnia przy tym również know-how, który jest bardzo ważny dla zrównoważonego rozwoju. Austriacka firma rodzinna w ostatnich latach zainwestowała 400 milionów Euro w rozbudowę europejskich mocy produkcyjnych.

Dzięki temu nasze produkty są dostępne w każdej chwili i jesteśmy gotowi zaspokoić światowy popyt na wysokiej klasy rozwiązania PV

mówi Maciej Piliński, Dyrektor Solar Energy we Fronius Solar Energy.

Potwierdzona długowieczność

Pierwszy falownik, firma Fronius Sunrise, wprowadziła na rynek już w 1995 roku. 30 lat później liczne egzemplarze tego wówczas rewolucyjnego produktu wciąż są w użyciu. Dzięki wewnętrznie opracowanej technologii Active Cooling Technology (aktywne chłodzenie) falowniki Fronius wyróżniają się niesamowitą żywotnością – nawet 20 lat i więcej. Opracowane przez firmę metody badawcze pozwalają przetestować wydajność i sprawdzić żywotność komponentów, co jest gwarancją niezawodności przez lata. Końcowy etap produkcji nie jest przypadkowy – Fronius przeprowadza specjalne testy dalece wykraczające poza minimum określone w ustawie. W ramach tzw. Burn-In-Tests gotowe falowniki poddaje się pełnemu obciążeniu, aby móc wykluczyć ewentualne usterki. 

W ten sposób ograniczamy do minimum ryzyko awarii, gromadzimy dane do ciągłego doskonalenia naszych produktów i dbamy od najwyższy poziom zadowolenia klienta

mówi Leonhard Peböck, odpowiedzialny za rozwiązania marketingowe  Fronius Solar Energy.

Maksymalna elastyczność z nowym falownikiem Fronius Verto na targach Intersolar Europe 2024

Fronius Verto to nowy falownik, idealny dla mniejszych przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych i budynków wielorodzinnych. Zapewnia maksymalną elastyczność w każdym projekcie PV. Dzięki czterem trakerom MPP i szerokim zakresem napięć wejściowych świetnie sprawdzi się do złożonych systemów. Fronius Verto zapewnia maksymalne bezpieczeństwo dzięki wbudowanym zabezpieczeniom, niezależnie od tego, czy dotyczy nowej instalacji, czy rozbudowy już istniejącej. Innowacyjny system zarządzania zacienieniem tego falownika dba o jak najlepsze zyski w każdym systemie PV.

12 kW w falowniku Fronius GEN24 

Hybrydowy falownik Fronius Symo GEN24 12.0 Plus SC i falownik Fronius Symo GEN24 12.0 SC od trzeciego kwartału 2024 roku wzmocnią skład uznanej rodziny produktów Fronius GEN24. Oba falowniki mają podwyższoną moc wyjściową AC, możliwość obsłużenia wyższych prądów modułów PV oraz moc generatora PV sięgającą 18 kWp. Dzięki temu oferują jeszcze lepsze rozwiązania dla wszystkich właścicieli instalacji PV w domach jednorodzinnych.

Bezpieczne i stałe zasilanie z Fronius

Falowniki Fronius mają wiele możliwości zasilania rezerwowego, aby w każdej sytuacji umożliwić dostęp do energii ze słońca. Wszystkie urządzenia z rodziny Fronius GEN24 są fabrycznie wyposażone w rozwiązanie PV Point, czyli podstawowe zasilanie rezerwowe. W przypadku awarii sieci zasila on najważniejsze odbiorniki energią ze słońca wprost ze zintegrowanego gniazdka. Nowy produkt o nazwie PV Point Comfort pozwala na nieprzerywane zasilanie tych odbiorników, równolegle z zasilaniem z sieci. Hybrydowy falownik Fronius GEN24 Plus zapewnia maksymalną niezależność energetyczną i zaopatrzenie całego gospodarstwa domowego, a wszystko to dzięki opcji pełnego zasilania rezerwowego (Full Backup) w połączeniu z magazynem akumulatorowym. Tryb Full Backup może zostać aktywowany na dwa sposoby. Backup Switch to niedrogi przełącznik do ręcznego przełączania na zasilanie rezerwowe. Automatyczne przełączanie umożliwia sterownik Backup Controller. Elementy te nie zajmują zbyt wiele miejsca i można je bez problemu zainstalować w szafie sterowniczej.

Fronius zaprasza na „The smarter E Europe 2024”. 

Intersolar Europe: Hala 4, stanowisko B4.310Power2Drive Europe:  Hala 6, stanowisko B6.219


Fronius newsletter dla instalatorów 2023
Kliknij powyżej i zapisz się do biuletynu Fronius dla instalatorów

Może Ci się też spodobać

Brak komentarzy

    Napisz komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.