fbpx
Targi ENEX 2022. Zrównoważony rozwój tematem przewodnim firmy Fronius

Targi ENEX 2022. Zrównoważony rozwój tematem przewodnim firmy Fronius

Już po raz kolejny branża energetyczna zaprezentowała się na Targach ENEX, które odbyły się pod koniec lutego w Kielcach. Nie mogło na nich zabraknąć firmy Fronius, która przedstawiła całą gamę innowacyjnych rozwiązań utrzymanych w duchu zrównoważonego rozwoju.

Tegoroczne targi ENEX przyciągnęły do Kielc 170 wystawców z 14 krajów. W tym gronie można było znaleźć m.in. wiodących producentów modułów i falowników fotowoltaicznych, instalatorów pomp ciepła, dilerów samochodów elektrycznych oraz firmy zajmujące się magazynowaniem energii. Przez dwa dni kielecką imprezę odwiedziło blisko 8 tys. osób.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko firmy Fronius. Na powierzchni 64 m kw. zaprezentowano innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaicznych instalacji domowych, jak i komercyjnych.

Obejrzyj relację wideo z Targów

W ostatnim czasie wiele mówi się o zrównoważonym rozwoju – zauważa Maciej Piliński, dyrektor Solar Energy Fronius Polska. – To idea, która jest nam szczególnie bliska i wyraża się w naszych działaniach. Od 30 lat, projektując wszystkie nasze produkty i rozwiązania, myślimy o dobru nadchodzących pokoleń i prowadzimy naszą działalność z największą odpowiedzialnością – dodaje.

Jakie rozwiązania firma Fronius zaprezentowała podczas targów ENEX?

Odwiedzający stoisko Fronius’a mogli zobaczyć, jak działa sprawdzony w dużych instalacjach komercyjnych falownik Tauro oraz hybrydowa nowość – Fronius GEN24 Plus. To elastyczne rozwiązanie do instalacji domowych, a przy okazji laureat prestiżowego certyfikatu Instytutu Fraunhofera. Firma Fronius wraz z zewnętrznym ekspertem w zakresie zrównoważonego rozwoju przez rok badała cykl życia nowego falownika. Wszystkie etapy, od zakupu poprzez produkcję, eksploatację, aż po utylizację po zakończeniu życia produktu, otrzymały najlepsze oceny.

W targowej prezentacji nie mogło też zabraknąć tematu elektromobilności. Austriacki producent zaprezentował swoją stację ładowania samochodów elektrycznych Fronius Wattpilot. Przy wejściu do jednej z hal zaparkowano firmowy samochód, żeby odwiedzający mieli możliwość praktycznego zapoznania się z jej montażem i działaniem.

Na targach zaprezentowano także nowe narzędzia online dla instalatorów PV. Oprócz tego produkty firmy Fronius były również obecne na stanowiskach sześciu autoryzowanych dystrybutorów.

Konsultacje, prelekcje i pokazy

Targi to jednak nie tylko czas biznesowych spotkań i prezentacji nowości produktowych, ale także spora dawka wiedzy do zdobycia. Załoga Fronius’a chętnie dzieliła się swoją fachową wiedzą, nie tylko odpowiadając na pytania gości odwiedzających stoisko, ale także biorąc udział w licznych prezentacjach i prelekcjach.

Podczas targów Enex tradycyjnie już odbyło się Forum Solar+, w trakcie którego dyrektor Fronius Polska Solar Energy – Maciej Piliński, wygłosił prelekcję dotycząca zupełnie nowego zagadnienia, a mianowicie znaczenia zrównoważonego rozwoju przy produkcji falowników.

Ciekawe – zwłaszcza w kontekście nowych przepisów, które wchodzą w życie po 31 marca – było wystąpienie nt. „Czy pompa ciepła i fotowoltaika w net-billing’u to nadal dobre połączenie”, które odbyła się w ramach XV Forum Pomp Ciepła.

Oprócz tego można było przysłuchać się dyskusji dotyczącej faktów i mitów związanych z fotowoltaiką, a także posłuchać na co należy zwrócić uwagę przy wyborze producenta falowników.

Firma Fronius zdobyła Złoty Medal Targów Kielce!

Podczas pierwszego dnia targów ENEX przyznano nagrody i wyróżnienia Targów Kielce. Firma Fronius otrzymała medal w kategorii „Magazynowanie i zarządzanie energią”, za funkcjonalność, jaką jest PV Point.

To zintegrowane podstawowe zasilanie rezerwowe w falowniku GEN24 Plus – gniazdo zasilane jest energią podczas przerw w dostawie prądu i zapewnia, że ważne odbiorniki mogą nadal działać, nawet bez akumulatora w systemie.

Dziękujemy 🙂

Bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska na targach ENEX.
Było nam miło spotkać się z Pańswem osobiście. Mamy nadzieję na owocny rozwój dalszej współpracy.

Obejrzyj galerię zdjęć

4 odpowiedź do “Targi ENEX 2022. Zrównoważony rozwój tematem przewodnim firmy Fronius”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: