Solar Energy Blog
0
Aktualności Bez kategorii

Targi ENEX 2022. Zrównoważony rozwój tematem przewodnim firmy Fronius

Już po raz kolejny branża energetyczna zaprezentowała się na Targach ENEX, które odbyły się pod koniec lutego w Kielcach. Nie mogło na nich zabraknąć firmy Fronius, która przedstawiła całą gamę innowacyjnych rozwiązań utrzymanych w duchu zrównoważonego rozwoju.

Tegoroczne targi ENEX przyciągnęły do Kielc 170 wystawców z 14 krajów. W tym gronie można było znaleźć m.in. wiodących producentów modułów i falowników fotowoltaicznych, instalatorów pomp ciepła, dilerów samochodów elektrycznych oraz firmy zajmujące się magazynowaniem energii. Przez dwa dni kielecką imprezę odwiedziło blisko 8 tys. osób.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko firmy Fronius. Na powierzchni 64 m kw. zaprezentowano innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaicznych instalacji domowych, jak i komercyjnych.

Obejrzyj relację wideo z Targów

W ostatnim czasie wiele mówi się o zrównoważonym rozwoju – zauważa Maciej Piliński, dyrektor Solar Energy Fronius Polska. – To idea, która jest nam szczególnie bliska i wyraża się w naszych działaniach. Od 30 lat, projektując wszystkie nasze produkty i rozwiązania, myślimy o dobru nadchodzących pokoleń i prowadzimy naszą działalność z największą odpowiedzialnością – dodaje.

Jakie rozwiązania firma Fronius zaprezentowała podczas targów ENEX?

Odwiedzający stoisko Fronius’a mogli zobaczyć, jak działa sprawdzony w dużych instalacjach komercyjnych falownik Tauro oraz hybrydowa nowość – Fronius GEN24 Plus. To elastyczne rozwiązanie do instalacji domowych, a przy okazji laureat prestiżowego certyfikatu Instytutu Fraunhofera. Firma Fronius wraz z zewnętrznym ekspertem w zakresie zrównoważonego rozwoju przez rok badała cykl życia nowego falownika. Wszystkie etapy, od zakupu poprzez produkcję, eksploatację, aż po utylizację po zakończeniu życia produktu, otrzymały najlepsze oceny.

W targowej prezentacji nie mogło też zabraknąć tematu elektromobilności. Austriacki producent zaprezentował swoją stację ładowania samochodów elektrycznych Fronius Wattpilot. Przy wejściu do jednej z hal zaparkowano firmowy samochód, żeby odwiedzający mieli możliwość praktycznego zapoznania się z jej montażem i działaniem.

Na targach zaprezentowano także nowe narzędzia online dla instalatorów PV. Oprócz tego produkty firmy Fronius były również obecne na stanowiskach sześciu autoryzowanych dystrybutorów.

Konsultacje, prelekcje i pokazy

Targi to jednak nie tylko czas biznesowych spotkań i prezentacji nowości produktowych, ale także spora dawka wiedzy do zdobycia. Załoga Fronius’a chętnie dzieliła się swoją fachową wiedzą, nie tylko odpowiadając na pytania gości odwiedzających stoisko, ale także biorąc udział w licznych prezentacjach i prelekcjach.

Podczas targów Enex tradycyjnie już odbyło się Forum Solar+, w trakcie którego dyrektor Fronius Polska Solar Energy – Maciej Piliński, wygłosił prelekcję dotycząca zupełnie nowego zagadnienia, a mianowicie znaczenia zrównoważonego rozwoju przy produkcji falowników.

Ciekawe – zwłaszcza w kontekście nowych przepisów, które wchodzą w życie po 31 marca – było wystąpienie nt. „Czy pompa ciepła i fotowoltaika w net-billing’u to nadal dobre połączenie”, które odbyła się w ramach XV Forum Pomp Ciepła.

Oprócz tego można było przysłuchać się dyskusji dotyczącej faktów i mitów związanych z fotowoltaiką, a także posłuchać na co należy zwrócić uwagę przy wyborze producenta falowników.

Firma Fronius zdobyła Złoty Medal Targów Kielce!

Podczas pierwszego dnia targów ENEX przyznano nagrody i wyróżnienia Targów Kielce. Firma Fronius otrzymała medal w kategorii „Magazynowanie i zarządzanie energią”, za funkcjonalność, jaką jest PV Point.

To zintegrowane podstawowe zasilanie rezerwowe w falowniku GEN24 Plus – gniazdo zasilane jest energią podczas przerw w dostawie prądu i zapewnia, że ważne odbiorniki mogą nadal działać, nawet bez akumulatora w systemie.

Dziękujemy 🙂

Bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska na targach ENEX.
Było nam miło spotkać się z Pańswem osobiście. Mamy nadzieję na owocny rozwój dalszej współpracy.

Obejrzyj galerię zdjęć

Może Ci się też spodobać

4 komentarze

Napisz komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.