Solar Energy Blog
0
Aktualności

Trzy nowe produkty marki Fronius

Trzy nowe produkty Fronius – Fronius Verto, Fronius Symo GEN24 SC w klasie mocy 12 kW oraz PV Point Comfort

Fronius Verto, Fronius Symo GEN24 SC w klasie mocy 12 kW oraz PV Point Comfort – to trzy wyróżniające się dużą elastycznością urządzenia marki Fronius, które niebawem trafią do sprzedaży. Nowe produkty będą dostępne na polskim rynku już w III kwartale br.

Firma będąca europejskim liderem produkcji urządzeń do systemów fotowoltaicznych rozszerzy swoją ofertę produktową o trzy nowe propozycje. Produkty trafią do dystrybucji w Polsce w III kw. 2024 r.

Nowy falownik Fronius Verto

Fronius Verto to falownik stworzony głównie z myślą o mniejszych firmach, gospodarstwach rolnych i budynkach wielorodzinnych. Model Verto zapewnia maksymalną elastyczność w każdym projekcie systemu PV. Można go zastosować zarówno do budowy nowej, jak i rozbudowy już istniejącej instalacji fotowoltaicznej. Falowniki Fronius Verto będą dostępne w klasach mocy 25, 27, 30 i 33,3 kW.

Przekazując naszym klientom Fronius Verto, oferujemy wysoki poziom wydajności, który zapewniają cztery trackery MPP. Istotny pod kątem bardziej złożonych systemów jest tutaj również szeroki zakres napięć wejściowych. Nowatorska technologia zarządzania zacienieniem daje natomiast pewność optymalnego wykorzystania systemu PV

mówi dr inż. Maciej Piliński, Dyrektor Solar Energy w firmie Fronius Polska.

Falowniki Fronius GEN24 SC w klasie mocy 12 kW

Rodzina urządzeń Fronius GEN24 zostanie rozszerzona o dwa nowe modele – Symo GEN24 12.0 Plus SC i Symo GEN24 12.0 SC. Nowe falowniki w klasie mocy 12 kW mogą być idealnym wyborem dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych w domach jednorodzinnych.

W dwóch nowych modelach proponujemy podwyższoną moc wyjściową AC, obsługę wyższych prądów modułu PV, a także moc generatora PV sięgającą do poziomu 18 kWp. W efekcie oferta cenionych falowników Fronius GEN24 staje się jeszcze bardziej kompleksowa i jeszcze lepiej odpowiadająca na zróżnicowane potrzeby klientów

dodaje Maciej Piliński.

Zasilanie rezerwowe z PV Point Comfort

Falowniki marki Fronius oferują różne możliwość zasilania rezerwowego, dzięki czemu użytkownik instalacji może być lepiej przygotowany na ewentualne przerwy w dostawach prądu. Aktualnie każdy falownik Fronius GEN24 jest fabrycznie wyposażony w PV Point, czyli podstawowe zasilanie rezerwowe. Wkrótce oferta marki zostanie poszerzona o nowy element wyposażenia dodatkowego – PV Point Comfort, który może zasilać najważniejsze jednofazowe urządzenia elektryczne mocą 3 kW w trybie ciągłym. Produkt jest kompatybilny ze wszystkimi falownikami Fronius GEN24 i GEN24 Plus.

PV Point Comfort umożliwi nieprzerwane zasilanie kluczowych dla użytkownika odbiorników, także w formie równoległej z zasilaniem z sieci. Nowe rozwiązanie, w przeciwieństwie do podstawowego PV Point, zapewnia zasilanie podłączonych odbiorników przez cały czas – tak w trybie pracy równoległej z siecią, jak i w trybie zasilania rezerwowego. Ważne jest to, że w razie potrzeby PV Point Comfort sam przełączy się w tryb zasilania awaryjnego, w efekcie czego użytkownik zyskuje pewność nieprzerwanego zasilania

wyjaśnia Dyrektor Solar Energy w firmie Fronius Polska.

Fronius newsletter dla instalatorów 2023
Kliknij powyżej i zapisz się do biuletynu Fronius dla instalatorów

Może Ci się też spodobać

Brak komentarzy

    Napisz komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.