Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Fronius Ohmpilot - instalacja i uruchomienie

Page 1 of 2Next

Witamy,

przygotowaliśmy wideo, które w kilku krokach opisuje proces instalacji Fronius Ohmpilot:

Przed instalacją zalecamy zapoznanie się z instrukcją instalacji, której najnowsza wersja jest zawsze :
dostępną na stronie Fronius Polska poświęconej temu produktowi: https://www.fronius.com/pl-pl/poland/energia-sloneczna/produkty-i-rozwizania/wszystkie-produkty/rozwi%C4%85zania/rozwi%C4%85zanie-ogrzewania-od-firmy-fronius/fronius-ohmpilot/fronius-ohmpilot

jako:

Instrukcja obsługi Fronius Ohmpilot EN

Serdecznie pozdrawiamy,
Zespół Wsparcia Technicznego

Produkujemy falowniki od 1992 roku!

Poproszę o wskazanie gdzie mogę pobrać instrukcję w języku polskim.

Witam. Mam trzy grzałki 3-faz, 3 kW i Ohm pilot - stan zastany, nic nie mogę zmieniać. Jak to podłączyć? Czy mogę potraktować jako jedną sekcję jedną grzałkę (3kW) a drugą sekcję jako dwie grzałki (2x3kW)? Na schematach z instrukcji ohmpilota nie ma takiej konfiguracji z 3 grzałkami.

Witam.

Podłączyć je równolegle lub zrobić z każdej jednofazową mostkując przewody zasilające, o ile ich przekrój na to pozwala.
Jakaś mała rozdzielnia i bloki rozdzicze będą potrzebne w obu wypadkach.
Pozdrawiam.

@solekopv dzięki za odpowiedź. Tak właśnie planuję, te dwie grzałki drugiej sekcji podłączyc równolegle ze sobą. Rozbicie na 1-fazowe jest niemożliwe, bo nie można się dobrać do obudowy grzałek. Zastanawia mnie jeszcze wyjście przekaznikowe ohmpilota - ma dwa styki sterujące stycznikami NC i NO. Oznacza to że dwie sekcje grzałek nie mogą działać jednocześnie. Pod pierwszą sekcję (NC) podłączyć jedną grzałkę 3 kW a pod drugą czyli NO 2x3 kW? Chyba tak będzie sensownie

Witam.

Popatrz dokładnie co masz na schemacie w instrukcji, gdzie mają być wpięte grzałki i do czego służą wyjścia przekaźnikowe (NO, COM i NC).
Bo po Twoim drugim wpisie zastanawiam się "czy leci z nami pilot"...

 

Tak, wiem jak działa przekaźnik i do czego służą styki NO, NC, ale masz rację, warto dokładnie  czytać instrukcje.

Witam,

Czy do uruchmienia Ohmpilot konieczny jest zakup i instalacja Fronius Smart Meter. Chodzi mi o połącznie poprzez Modbus RTU. Czy też wystarczy połączyć Ohmpilot i Inwerter Fronius

 

Szanowny Panie,

do uzyskania pełnej funkcjonalności konieczny jest Fronius Smart Meter oraz czujnik temperatury PT1000.

Bez licznika będzie działać jak bardziej zaawansowana grzałka z termostatem.

Pozdrawiam,

Sebastian Słabosz

Czy do uruchomienia Ohmpilot, oprócz Fronius Smart Meter  konieczny jest zakup i instalacja Datamenager 2.0. Posiadam Inwerter w wersji Light . Chodzi mi o połącznie poprzez Modbus RTU.

 

Page 1 of 2Next