Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Problem z konfiguracją

Page 1 of 2Next

Zainstalowano licznik Fronius SM przed licznikiem głównym i takie cuda się dzieją. Pokazuje 14W lub 93W. Odległość od Froniusa od licznika 120m. Przewód sprawy, sprawdzony. Dwa rezystory 120 ohm na każdym końcu. Licznik skonfigurowany i dodany w asystencie. Czy ma ktoś jakiś pomysł? Pozdrawiam

Dodane pliki:
  • Screenshot_2019-09-26-09-03-42-683_com.fronius.solarwebpro.png

No pokazuje że zużywasz więcej niż produkujesz i pobiera 93W z sieci.

a w nocy co pokazuje??

Witam. Też mam problem z konfiguracją mi pokazuje 8 w zużycie w domu.

 

Dodane pliki:
  • Screenshot_20191222-181059.jpg

Potrzebowalibyśmy więcej danych żeby pomóc w tych sprawach. W przypadku Pana Mariusz Makaryk wydaję się że wszystko działa. W przypadku Sebastian Peter trzeba byłoby wiedzieć więcej o tym co zostało zrobione i jak połączone.

Cytat z Sebastian Peter data 22 grudnia 2019, 18:11

Witam. Też mam problem z konfiguracją mi pokazuje 8 w zużycie w domu.

 

Dzień dobry, Panie Sebastianie, wygląda, że licznik jest wpięty na wyjściu falownika albo nie ma żadnego odbiornika. Za dnia wskazania licznika pokrywają się z produkcją. W nocy pobór 8W na jednej z faz, wyświetlacz stale podświetlony, czy jeszcze coś w obwodzie pobiera prąd?

Pozdrawiam serdecznie

Dodane pliki:
  • plsycowdebowa.PNG

Witam. Problem rozwiązany. Źle podłączone były przewody prądów. Teraz pokazuje prawidłowo

 

Dołączam się do tematu. Podłączyłem wg schematu i pokazuje śmiesznie małe wartości. Przez całą dobę w budynku mam pobór minimum 250W, a Smart Meter pokazuje po kilka W wacha się w granicach 5-15(poniżej zrzut). Sebastianie napisz co źle miałeś podłączone.

Dodane pliki:
  • zrzut1.jpg

Dzień dobry,

Panie Marcinie,

Jeżeli Smart Meter jest zainstalowany w punkcie zasilania to ma Pan zamienione wejście z wyjściem. Proszę sprawdzić czy do zacisków 1, 4, 7 jest podpięta linia zasilania (czyli od strony licznika operatora), a do zacisków 3, 6, 9 odbiory i falownik.

Pozdrawiam serdecznie

Sprawdziłem mam dobrze podłączony. Poniżej zdjęcia. Nie wiem co może być nie tak. (od lewej strony wejście od operatora, a z prawej wyjście do falownika)

Dodane pliki:
  • 2020-01-11-falownik-moniuszki_5-1.jpg
  • 2020-01-11-falownik-moniuszki_5-6.jpg

A ten pobór 250w gdzie jest? Nie widać go na wykresach. Tak jakby był od lewej?

Page 1 of 2Next