Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Aktualizacja 3.25.2-1

Page 1 of 2Next

Wczoraj, 13.02.2023, wgrałem aktualizację 3.25.2-1 (opis zmian jest poniżej). Po tym zauważyłem, że SolarWeb przestał pokazywać pewne dane:

  • na wykresach dziennych pozostał tylko wykres produkcji - nie ma info nt. zużycia i nie ma też możliwości włączenia tych danych. Nie też podsumowania wielkości produkcji
  • na wykresach dziennych zniknęły dane historyczne na temat zużycia, autokonsumpcji i energii oddanej do sieci
  • zniknęły wszystkie dane z wykresów "miesiąc", "rok" oraz "łącznie". Pojawia się tam komunikat "dane niedostępne"

Czy ktoś oprócz mnie wgrał tę aktualizację i ma podobne efekty?

Changelog:  3.25.2-1
Bugfixes
/ Inverter identification and management improved.


Rób zgłoszenie o błędach wynikłych po aktualizacji oprogramowania przez: SOSFronius lub przez email na pv-support-poland@fronius.com

Cytat z Marian Starczyk data 14 lutego 2023, 07:46

Wczoraj, 13.02.2023, wgrałem aktualizację 3.25.2-1 (opis zmian jest poniżej). Po tym zauważyłem, że SolarWeb przestał pokazywać pewne dane:

  • na wykresach dziennych pozostał tylko wykres produkcji - nie ma info nt. zużycia i nie ma też możliwości włączenia tych danych. Nie też podsumowania wielkości produkcji
  • na wykresach dziennych zniknęły dane historyczne na temat zużycia, autokonsumpcji i energii oddanej do sieci
  • zniknęły wszystkie dane z wykresów "miesiąc", "rok" oraz "łącznie". Pojawia się tam komunikat "dane niedostępne"

Czy ktoś oprócz mnie wgrał tę aktualizację i ma podobne efekty?

Changelog:  3.25.2-1
Bugfixes
/ Inverter identification and management improved.


Dzień dobry,

Panie Marianie, w zakładce Komponenty, w sekcji Liczniki Energii miał Pan ukryty licznik. Było to przyczyną występującej sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie

Piotr

Dodane pliki:
  • 2023-02-14_08h40_17.png

Dziękuję za błyskawiczną reakcję.

Witam, u mnie po wgraniu nowego oprogramowania datamenager solarweb zaczął gubić dane: wykresy produkcji są pourywane (patrz załącznik), gubi falowniki ( mam połaczone po RS w kaskadzie 3 falowniki) Może ktoś się spotkał z takim przypadkiem?

Dodane pliki:
  • 11.03.2023.jpg

Czyli po wgraniu aktualizacji 3.25.2-1 licznik przestawił się na ukryty?

Pozdrawiam

Jacek Komuda

@Jacek Komuda: u mnie po wgraniu aktualizacji licznik przestawił się na ukryty (nie zmieniałem ręcznie jego statusu).

Pan Paweł z Froniusa zareagował błyskawicznie.

W nawiązaniu do tego, co napisał powyżej @Paweł Grącki to zauważyłem u siebie, że Solar Web dość często pokazuje status falownika jako "niedostępny" lub "offline" mimo, że w tym samym czasie Datalogger normalnie pokazuje produkcję i zużycie. Po przeładowaniu strony (czasami trzeba to zrobić 2 razy) Solar Web zaczyna pokazywać falownik i jego pracę. Jakość sygnału internetowego jest bdb (światłowód), połączenie WiFi stabilne. Przed wgraniem aktualizacji 3.25.2-1 taki efekt się nie pojawiał.

Cytat z Paweł Grącki data 14 kwietnia 2023, 12:34

Witam, u mnie po wgraniu nowego oprogramowania datamenager solarweb zaczął gubić dane: wykresy produkcji są pourywane (patrz załącznik), gubi falowniki ( mam połaczone po RS w kaskadzie 3 falowniki) Może ktoś się spotkał z takim przypadkiem?

Zgłosiłeś takową sytuację na suport? Daj znać jak otrzymasz jakąś odpowiedź.

Czy komuś jeszcze po wgraniu nowego oprogramowania licznik przestawił się na ukryty?

 

Pozdrawiam

Jacek Komuda

nie, ale nie bierzesz pod uwagę że przez przypadek kliknąłeś?  miałem już taką sytuację, aktualizacja jeszcze nigdy na żadnej instalacji mi tak nie zrobiła, a trochę tych aktualizacji robię

 

Page 1 of 2Next