Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Aktualizacja 3.30.1-3

Changelog:  3.30.1-3
New features
/ EN303645 / UK PSTI: Access point password for NEW devices is now unique. It is shown on the inverter display when the access point is activated.

Witam , po tej aktualizacji nie działa Zarządzanie obciążeniem , jedna wersja softu wcześniej wszystko działało prawidłowo a tera załącza się jak wiatr zawieje . Kombinuje z ustawieniami ale loteria .Mam jedna grzałkę 1KW  ,licznik na S0  wszystko działało a teraz nie .

Dodane pliki:
  • Zrzut-ekranu-2024-03-9-o-09.12.26.png
Cytat z Tomasz Nowacki data 9 marca 2024, 09:13

Jak posiadasz konto na sos Fronius to możesz to zgłosić ktoś to przeanalizuje... możesz też zgłosić to przez wiadomość email na: pv-support-poland@fronius.com

Ok dzięki , zgłoszone

Dzień dobry wszystkim - pierwszy raz odzywam się na tym Forum.

Mam pytanie o dalsze losy tego zgłoszenia, bo u mnie występuje taki sam problem po tej aktualizacji. Używam licznika S0 w gałęzi odbiornika i zarządzania obciążeniem na nadmiar mocy. Po aktualizacji metodą prób i błędów doszedłem do tego, że reguły działają, gdy wpisze się w progi połowę oczekiwanej mocy, np 150 W zasilanie sieci oraz 1050 W odniesienie będzie powodować włączenie reguły powyżej 300 W mocy wprowadzanej do sieci a wyłączanie powyżej 2100 W mocy pobieranej z sieci. Jest jednak drugi, gorszy problem a mianowicie błąd "wartość źródłowa jest nieprawidłowa (nan)" pojawiający się losowo albo długotrwale.

Jestem w kontakcie z Fronius Polska za pośrednictwem mojego instalatora. Fronius zrobił mi downgrade firmware falownika ale nie da się zrobić downgrade oprogramowania datamanagera a to raczej tu jest problem. Czy ktoś wie, co można z tym zrobić oprócz oczekiwania na poprawkę?

Pozdrowienia

Radek

Dodane pliki:
  • Wartosc-zrodlowa-jest-nieprawidlowa.jpg

Ja wymieniłem licznik na FSM za „jedyne „ 700zl 🙈 i teraz wszystko działa ale ewidentnie po aktualizacji  wystąpił problem .

Dzięki za odpowiedź. Czyli z tego wiemy, że w wersji 3.30.1-3 zarządzanie obciążeniem działa ze Smart Meterem a nie działa z licznikiem S0.
Czy ktoś z Froniusa może potwierdzić, że ten błąd jest znany i będzie na niego poprawka?

Dzień dobry,

Czekamy na odpowiedź z Austrii, powiadomimy Państwa gdy ją otrzymamy.

Pozdrawiam

Piotr

Radosław Wroński has reacted to this post.
Radosław Wroński

Dziękuję za informację. Cieszę się, że temat jest analizowany. Jestem chętny dostarczyć dodatkowe informacje czy też przetestować poprawkę, gdy będzie dostępna. Proszę tylko dać znać.

Dziękuję i pozdrawiam

Radek