Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Aktualizacja datamanger 3.19.10-1

Page 1 of 4Next

Nowa aktualizacja datamanger 3.19.10-1

Wersja oprogramowania: V3.19.10-1

Cechy:

/ Możliwość zdalnego sterowania dla firm energetycznych

/ Obsługiwane jest nowe oprogramowanie V36 dla miernika UL

/ Nowa funkcja Soft- i Hard-Limit zastępuje DPL

/ Możliwy limit podawania z dokładnością do fazy (podejście do najsłabszej fazy)

Poprawki:

/ Modbus API: Błąd stanu występuje tylko wtedy, gdy falownik nie zasila sieci

/ Poprawiono zarządzanie starszymi urządzeniami (IG,...)

 

Software Version: V3.19.10-1

Features:
/ Remote control option for electric utility companies
/ New firmware V36 for UL Meter is supported
/ New Soft- and Hard-Limit function replaces DPL
/ Phase accurate feed-in limit possible (weakest phase approach)

Bugfixes:
/ Modbus API: Status Fault only occurs when the inverter is not feeding into the grid
/ The management of older devices (IG,...) has been improved

Marcin Gibas has reacted to this post.
Marcin Gibas

Witam,

Problem jest w tym, że nie wszyscy widzą tą aktualizację w DM, ciekawe jaki jest klucz dostępności ich w urządzeniu.

Pozostaje tylko czekać na udostępnienie łatki dla wszystkich....

Skąd można pobrać działające 3.19.10-1?

Fronius Download Search pokazuje tylko:
Firmware Fronius Solar.update Datamanager V3.18.7-1

Skąd można pobrać działające 3.19.10-1?

Z tego samego miejsca ale pewnie trzeba chwilę poczekać na jej udostępnienie...

Marcin Gibas has reacted to this post.
Marcin Gibas

Witam

Od czasu zainstalowania aktualizacji codziennie SMS, emaile i informacje o zdarzeniu 996.

Kilka razy ponawiałem aktualizację i dalej to samo.

Co można zrobić żeby to naprawić?

Dodane pliki:
  • Screenshot_20211206-110909_Messages.jpg
  • 20211206_110811.jpg
  • Screenshot_20211206-110124_Chrome.jpg

Jak jesteś pewien że jest to następstwo wgrania nowej wersji oprogramowania a nie jakiegoś problemu u ciebie np: LINK  to raczej pozostaje cofnięcie do wcześniejszej wersji: samemu pobierając konkretny plik z poprzednią wersją softu lub telefon na infolinię z prośbą o cofnięcie tego zdalnie.

Możesz też przejrzeć wszystkie ustawienia może coś się zmieniło w ustawieniach sieciowych/internetowych i trzeba to poprawić.

Dzwoniłem już do Froniusa. Sprawdzają to.

Na 100% stało się to zaraz po instalacji aktualizacji w falowniku. Falownik działa poprawnie. W aplikacji wszystko również poprawnie działa i widać pracę.

"Męczące" są powiadomienia (email i SMS), a wyłączenie ich nie jest rozwiązaniem.

 

 

Witam

W rozmowie tel. z wsparciem PV Fronius poprosiłem o przywrócenie starej wersji fro31331.upd w miejsce nowej fro32450.upd - dziękuje za szybką reakcję i wgranie starszej wersji.

Falownik po aktualizacji fo32450.upd na koniec nie wyłączał się jak wcześniej wieczorem - wyświetlacz świecił NON STOP, wskazywał info 307 i 905, nie było żadnego ładowania przez cały dzień. Komunikacja była z falownikiem, aplikacja widziała falownik cały czas i pokazywała 0,00kW ładowanie i ciaglą pracę (zawieszony).

Falownik po wgraniu wcześniejszej wersji zaczął ładować, zniknęły błędy z wyświetlacza i wchodzi w tryb nocny. Rano włączył się ponownie o 7.20 i coś produkuje. Mam nadzieje ze wróci do bezawaryjnej pracy, zobaczymy co się będzie działo dalej.

 

Marek

Ciekawostka po aktualizacji datamanager'a do wersji 3.19.10-1.
Interfejs pokazuje bzdurną wartość produkcji całkowitej 2605,05 Wh, gdy roczna wynosi 9075,99 kWh. Aktualizowałem wczoraj. Zgłosiłem to, zobaczymy co odpowiedzą.

Chyba przestanę być testerem.

Potwierdzam u mnie to samo:

Energia 1653,98 kWh

Uzysk instalacji 931,19 zł

Łącznie

Energia 459,44 Wh

Uzysk instalacji 0,26 zł

Widzę, że chyba mamy nową wersję z nowymi bugami.

Czy doczekamy się wersji "stabilnej"?

Page 1 of 4Next