Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Alternatywne zasilanie froniusa sym 6.0.3

Witam

Co powinienem zainstalować by w czasie kiedy występuje brak prądu na sieci tauron a jest słonce fronius produkował energie do mojego wewnętrznego użytku. Czy jak odlacze falownik od sieci TAURON mogę go zasilić z offgrida i korzystać z energii wyprodukowanej z paneli prze froniusa? Jeśli tak to jak to zautomatyzować ? Falownik Symo 5.0-3-M  i Symo 6.0-3-M

Witam,

najlepiej zastosować urządzenia firmy Victron. Współpraca Froniusa z Victronem jest dość dobrze sprawdzona i oficjalnie, obie firmy potwierdzają pełną współpracę urządzeń.

Tu jest ten temat dość fajnie opisany - https://www.fronius.com/pl-pl/poland/energia-sloneczna/instalatorzy-i-partnerzy/produkty-i-rozwiazania/offgrid-backup/mikrosieci-wyspowe

Pozdrawiam

Cytat z Marcin Bałut data 13 lipca 2023, 22:45

Co powinienem zainstalować by w czasie kiedy występuje brak prądu na sieci tauron a jest słonce fronius produkował energie do mojego wewnętrznego użytku. Czy jak odlacze falownik od sieci TAURON mogę go zasilić z offgrida i korzystać z energii wyprodukowanej z paneli prze froniusa? Jeśli tak to jak to zautomatyzować ? Falownik Symo 5.0-3-M  i Symo 6.0-3-M

Raczej bym zaczął od podstawy ile chcecie wydać (ile możecie) na takie zabezpieczenie się przed brakiem prądu z sieci i jak często te zaniki występują. Dodatkowo czy chcecie aby zasilanie też było kiedy słońce nie świeci lub tak mało daje że może być problem z zasilaniem podstawowych urządzeń...

Najprościej, choć może nie najtaniej to wymienić Symo na GENa.