Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Błąd 112 i 301

Page 1 of 2Next

Witam. Mam problem z instalacją PV.

Falownik 15kW zaczął sypać błędami 112 i 301. Nie za wiele jest w sieci na ten temat. Podjadę sprawdzić tylko na czym się skupić gdzie szukać?

https://www.forum-fronius.pl/forum/topic/kod-112/

 

To widziałem. Czy możliwe że jest to usterka falownika? Mogę sam analizując te logi dojść do rozwiązania problemu czy potrzebna tajemna wiedza?

301 to wysoki prąd przetężeniowy po stronie AC , zresetuj falownik,  sprawdź zaciski, czy nie ma gdzieś luźnego połączenia, zmierz napiecie po stronie sieci, czy nie przekracza dozwolonych parametrów, popatrz na przewody, może ktoś coś ruszył ...

 

Ok, właśnie jadę na pomiary

Więc tak, falownik 15.0.3M po chwili pracy się resetuje, błędy które wychodzą to 112, 301 i 317.

Impedancja pętli zwarcia na L1 0,5ohm L2 0,51ohm L3 0,51ohm.

Po uruchomieniu falownik zaczyna produkcję i po chwili zamiast rozkładać produkcję symetrycznie na trzy fazy powstają różnicę np. L1 6,5A. L2 0,2A L3 6,45A. Te różnice potrafią być jeszcze większe. Napięcie na trzech fazach ok 236V na każdej. Falownik w tym czasie głośno pracuje.

Moc produkowana skacze od -500W do kilku kW i po chwili błąd, reset falownika itd.

W falowniku słychać głośne buczenie i nie jest to wentylator.

Dwa stringi po 17 paneli podłączone pod 1mppt i jeden string 17 paneli pod 2mppt. Napięcia i prądy w normie.

Załączam zdjęcia jak to wygląda.

Co to może być?

 

Dodane pliki:
  • IMG_20200427_184509.jpg
  • IMG_20200427_184121.jpg
  • IMG_20200427_180735.jpg
  • IMG_20200427_175848.jpg

rób zgłoszenie serwisowe, bo nic nikt nie wymyśli raczej ,  317 Unbalanced Intermediate circuit voltage, ale jedyną asymetrię to prądu widzę, bo zostaje jeszcze zmienić normę ale sam nie jestem przekonany ps może  moderator z froniusa się wypowie.

Normy zmieniałem i nie przynosi to poprawy. Coś te Froniusy ostatnio coraz częściej problemy stwarzają i czy to zbieg okoliczności że najwięcej problemów jest z urządzeniami mocy 15kW ?

Witam, czy udało się rozwiązać problem

 

mam podobny z falownikiem Fronius Symo 6.0-3-M

chyba te same objawy, dzisiaj cały dzień się rozłączał i słychać buczenie ze środka

jak na chwile się załączy.

 

 

Falownik został wymieniony na gwarancji. Nowy pracuje prawidłowo.

Page 1 of 2Next