Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Błąd #314

Witam

Jest parę wpisów na temat błędu 314, ale nikt nie podzielił się informacjami co było przyczyną i jak go rozwiązano.

Mój falownik SYMO 3.0-3-S. Przez 9 miesięcy nie było żadnego problemu, aż do ostatniej soboty.

Wyskoczył błąd 314. Wyłączenie i włączenie falownika nic nie dało. Aktualizacja również też nic nie dała.

Dziś przychodzi instalator. Mam nadzieje, że jest to jakiś drobiazg i będzie po problemie.

Jak ktoś ma na ten temat jakieś porady to proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam.

MR

Witam

Problem rozwiązany. Jak pisałem aktualizacja nic nie dała. Po pracy jak byłem przy falowniku okazało się, że już nie ma
błędu 314 a błąd 108. Na chwilę falownik się załączał ( pokazywał produkcje na jakieś 1-2s) i potem znów błąd 108
i tak w kółko. Przyjechał instalator, zrobił pomiary po stronie paneli i sieci i wszystko było OK. Już była decyzja, że
falownik następnego dnia będzie odesłany na gwarancje. Instalatorowi na sam koniec przyszła jeszcze jedna rzecz.
Sprawdził czy jest przesuniecie faz. Okazało się, że są dwie fazy jednoimienne. U sąsiada było to samo.

Zgłosiłem to do zakładu energetycznego. Przyjechali i okazało się, za mną na sieci jest zwalone drzewo i porwało kable.

Była to "ślepy" odcinek sieci więc odcięli kable, żeby nie było spięcia. Dziwne, że zabezpieczenia na sieci nie zadziałały,
ale nie wnikam w to.

Najważniejsze, dziś rano produkcja wystartowała.

Pozdrawiam

MR.