Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Błąd 602

Page 1 of 2Next
  • Witam

Mam problem z symo 10.0-3-m nie chce pracować cały czas wyświetla się komunikat 602. Czy ktoś może coś podpowiedzieć co trzeba wykonać

Dodane pliki:
  • 20230601_143548.jpg

Błąd ten świadczy o ustawieniu włoskiej normy. Trzeba ustawić polską.

U mnie normę pokazuje 50 Hz tam gdzie chyba powinno być pl.

A przy próbie zmiany przy użyciu kodu dostępu znalezionego w internecie wyskakuje błąd

Dodane pliki:
  • 20230601_224459.jpg
  • 20230601_224025.jpg
  • 20230601_224038.jpg

Spróbuj jeszcze zrobić aktualizacje softu falownika przez stronę solarweb, jak nic to nie da to aktualizacje softu przez USB.

Falownik faktycznie pochodzi z włoskiej dystrybucji? Może być tak, że tam nie można zmieniać normy.

Chyba nie chodził normarlnie przez 3lata. Firma zakładała całą instalacje

Aktualizacja nie powiodła się przez usb kopiował dane a po skończonym procesie wyskoczył błąd 743 a chcąc jeszcze raz aktualizować dalej ma stare sterowniki

Dodane pliki:
  • 20230602_085658.jpg

743

Wystąpił błąd podczas aktualizacji
Komunikat ostrzegawczy na wyświetlaczu
Powtórzyć proces aktualizacji, skontrolować nośnik danych USB; *)

*) Jeśli komunikat statusu jest stale wyświetlany: Skontaktować się z technikiem serwisowym przeszkolonym przez firmę Fronius.

Spróbuj wyłączyć całkowicie falownik na parę minut i ponowić aktualizację, spróbował bym na innym pendrive, jak dalej będzie problem dzwonić do instalatora. Jak instalator się wypnie to pozostaje kontakt z suportem Fronius np przez email: pv-support-poland@fronius.com

Po kolejnych próbach i zmianie pendriva wkoncu zaktualizował się i dało się zmienić normę po czym zaczął chodzić. Tylko nie wiem czy dobra wybrałem PL B a jestem z Krakowa można było wybrać jeszcze PL A i nie wiem czy się zaktualizował do najnowszej wersji.

Mam jeszcze problem nie wiem czy to miał wpływ na błąd bo nie załącza się mały wentylator jak chcę go manualnie wysterować to też nie chodzi ale po podpięciu baterii działa poprawnie

Dodane pliki:
  • 20230602_163855.jpg
  • 20230602_163848.jpg

Miejscowość nie ma znaczenia dla normy, tutaj chodzi o dodatkową opcję, możesz poszukać było o tym na forum, jak znajdę to podrzucę...

Wejdź na solarweb i w zakładce ustawienia/komponenty możesz sprawdzić dokładną wersję oprogramowania.

Czasem oprogramowanie łapie baga i coś się podwiesza - to jest tylko elektronika i tak jak niektórzy mają problem z niedziałającym punktem wifi w falowniku i pomaga na to wgranie ponownie oprogramowania to i przy innych kwestiach warto to sprawdzić.

Pisałeś o Symo 10kW a z powyższego skrina wychodzi Symo 12kW

Wariant B

"VFRT oznacza pracę po awarii napięcia
Falownik z aktywnym VFRT nie odłączy się od sieci w przypadku awarii sieci, co oznacza, że gdy usterka sieci się zakończy, falownik może natychmiast dostarczyć pełną moc bez oczekiwania na czas ponownego uruchomienia.
„Tryb zerowego prądu” jest opcją dla VFRT, co oznacza, że podczas awarii sieci doprowadzony prąd AC zostanie zmniejszony do zera."

Nie może być 12kw bo go odcina na 10.1kw chyba że da się go przestawić do 12kw

Dziękuję za pomoc z moim błędem

Page 1 of 2Next