Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Cztery czerwone diody i brak komunikacji jakiejkolwiek

Cześć.

Niestety mam problem ze swoim Symo 3.0-3-S. W środę wieczorem aktualizowałem falownik poprzez stronę solarweb.com. Niestety, ale coś poszło nie tak, gdyż falownik rozłączył się z internetem i całym systemem. Po odłączeniu dolnego panelu okazało się, że wszystkie cztery diody święcą się na czerwono. Próbowałem zaktualizować oprogramowanie przez USB, ale niestety również nic się nie zmieniło i diody nadal świecą się na czerwono. Próbowałem połączyć się kablem LAN do komputera, ale niestety nic nie działa.

Uruchom w falowniku punkt dostępowy wifi, przez niego połącz się i sprawdź konfigurację falownika.

Niestety nie jestem w stanie uruchomić punktu dostępowego. Kiedy chce go uruchomić to mam napis "Niedostępne"

Jeśli aktualizacja oprogramowania falownika na najnowsze nie powoduje tzw resetu możliwości włączenia punktu dostępowego wifi to chyba pozostaje kontakt z instalatorem który sam powinien przyjrzeć się tematowi i jak nic nie uda się mu samemu zrobić to powinien zrobić zgłoszenie serwisowe. Jeśli brak kontaktu z instalatorem, to jest możliwość kontaktu bezpośrednio z suportem Fronius, namiary często podawane są na forum.

Proponuję jeszcze raz spróbować aktualizacji po usb, ale proponuję po testować na różnych pendrajwach najlepiej jakieś starsze z system fat.

Jak ud się uruchomić punkt dostępowy wtedy sprawdzić zakładki: Informacje systemowe i Diagnostyka sieci; jak znasz hasło admina to możesz bezpośrednio ponownie skonfigurować sieć.

 

UWAGA! najlepiej skorzystać z wyszukiwarki na stronie http://www.fronius.pl wpisując hasło "USB update"

Fronius USB Update Galvo Symo Primo Eco V34162