Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

czytać GPIO za pomocą modbusTCP lub JSON API

cześć wszystkim

Szukam sposobu (Modbus tcp lub JSON API) do odczytu stanu wejść / wyjść GPIO za pomocą mojej automatyki domowej.

Nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat.

masz jakieś pomysły?

Dziękuję

Pozdrawiam, Emmanuel

 

PS : Thanks to google for traduction 😉

Hello and welcome to our forum!

Unfortunatelly, states of Datamanager's I/O are not available by Modbus or API.

Best regards,

Piotr

The only idea I have is to look into Home Assistant Forum. It is one of the home automation solution where Fronius inverters are integrated both ways (http and modbus). Here is the link https://community.home-assistant.io/ you may search for Fronius and modbus and see what you get. Or ask some the question over there...

Good luck !

Side question is why woudl you need to read GPIO from Fronius ?

 

Najpierw dziękuję za odpowiedzi.

Dzięki automatyzacji domowej możesz włączać i wyłączać wiele urządzeń w bardziej subtelny sposób.

Problem polega na tym, że zużycie opłaty aktywowanej przez GPIO's nie jest brane pod uwagę ... dlatego chcę poznać ich stan.

Dziękuję miłego dnia.

Jak masz zainstalowany licznik SO lub Smartmeter to falownik "wie" ile energii oddaje do sieci i na tej podstawie można włączać/wyłączać urządzenia. Jak masz więcej niż jedno to właczanie tego przez GPIO falownik ajest dość trudne i nie intuicyjne.

Warto pomyśleć o systemie zarządzania domem (np Home Assistnt, domoticz, OpenUB, Fibaro,...), połączyć falownik z tym systemem (proste) i na podsatwie bieżących ifnomracji z falownika o ilości energii zużywanej i oddawanej do sieci włączać/wyłączać odbiorniki w domu.