Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Dane z falownika

Dzień dobry,

Posiadam instalacje foto-wolt od ponad roku.  Ostatnio chciałem wygenerować sobie roczny raport z produkcji i w tym celu połączyłem sprzęt(wreszcie i z wielką biedą z racji na tragiczny sygnał wifi) z internetem a tu zonk.

Pokazuje tylko dane od dnia połączenia z siecią.

Moje pytanie jest następujące. Czy falownik sam w sobie gromadzi, zapisuje dane i można je jakoś z niego wydobyć czy tylko  zbiera informacje z  instalacji  i przekazuje dalej( solarweb, usb, inne)?

Tak falownik gromadzi dane produkcji i jeśli jest połączony z internetem to wysyła je na serwer solarweb.

Są sprzeczne informacje na temat wysyłania tzw historycznych danych produkcji, wiele osób zgłasza że im to nie działa, chociaż na forum pewien instalator pisał że on raz na jakiś czas daje dostęp pewnym falownikom i bez problemu dane się wysyłają...

Dzięki kar llo,

No to czekam na kogoś kto mi powie jak wysłać te "historyczne dane"  bo nie powiem są mi bardzo potrzebne...

Niestety instalator puki co mnie olewa. Ciekawe jak to będzie gdy cos się popsuje...

Możesz też napisać zapytanie na maila suportu fronius.

A w jakiej formie ci są potrzebne te dane, jest/była aplikacja którą mogłeś samemu pobrać dane do tej aplikacji, nazywa się:

solar.service

- do instalacji na Windows...

Raport o rocznej produkcji energii jest mi potrzebny. Coś takiego jak w załączniku.

Dodane pliki:
  • raport.png

A miałeś wcześniej skonfigurowany DM czy to była pierwsza konfiguracja falownika z internetem? jak była pierwsza to tych danych nie ma, jak już była, to udostępnij z telefonu hotspot, połącz z falownikiem, zostaw na 2h i powinno zaciągnąć wszystkie archiwalne dane

To była pierwsza konfiguracja, pierwsze połączenie z netem.  Jak robię raport starszy niż od daty tej konfiguracji to mi wyskakuje  Błąd: okres nie zawiera żadnych  danych. Czyli przerąbane ...

No to raczej będzie lipa z tymi danymi, po pierwszym uruchomieniu i konfiguracji falownika powinno się skonfigurować go z kontem na solarweb aby wszystkie szczegółowe dane były zapisywane w falowniku i jak jest dostęp do internetu to były wysyłane na serwer solarweb. Jeśli tego nie zrobimy sam falownik będzie tylko zliczał sumy całkowite dostępne z pozycji wyświetlacza na falowniku.

Cytat z Krzysztof K data 21 grudnia 2022, 19:15

To była pierwsza konfiguracja, pierwsze połączenie z netem.  Jak robię raport starszy niż od daty tej konfiguracji to mi wyskakuje  Błąd: okres nie zawiera żadnych  danych. Czyli przerąbane ...

No to danych sprzed konfiguracji nie wyciągniesz, dlatego tak ważne jest zrobić pierwszą konfigurację w dniu uruchomienia falownika

Jakby ktoś miał podobną instalacje(koło 10kW)falownik  fronius symo 10.0-3-M i chciałby podesłać raport za okres od 20.7.2021 do 20.7.2022 byłbym wdzięczny.