Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

dołożenie kilku paneli o o nieco innych parametrach

Page 1 of 2Next

Witam

Na dachu mam 32 panele JaSolar 380W, falownik  Fronius 10kW

Z racji że okazało się że mam jeszcze miejsce na 2szt chciałbym dołożyć...

Problem jest taki że w tej chwili dostępne są modele o mocy 390W

 

Delikatnie się one różnią charakterystyką elektryczną stąd moje pytanie czy mogę je śmiało dołożyć czy jednak coś popsuję

Link to karty katalogowej

https://www.jasolar.com//uploadfile/2021/0602/20210602104919241.pdf

 

pozdrawiam

MK

 

 

 

Nie powinno być problemu.

Witam

Proszę zwrócić uwagę, że bezie miał Pan w peaku 12, 160 + 2 x 390 da razem 12.940 kWp- do potwierdzenia jakie przyłącze zgłoszone do zakładu energetycznego.

Falownik powinien dać radę

https://www.fronius.com/pl-pl/poland/energia-sloneczna/instalatorzy-i-partnerzy/dane-techniczne/wszystkie-produkty/falownik/fronius-symo/fronius-symo-10-0-3-m

Witam

Instalacja

Fronius Symo 6.0-3-M +

10x longi LR5-72HBD-535M

Planuje dołożyć dwa panele

Niestety tych jak wyżej nigdzie nie mogę znaleźć.

Pytanie czy można zastosować

Jinko Bifacial 535W Half Cut+ Perc

...Dzięki

Pozdrawiam

 

 

Niby moc ta sama, oba chyba bifacial... więc możliwe że nie będzie problemu ale jak zawsze trzeba porównać dane techniczne/parametry...

Kazimierz Tracz has reacted to this post.
Kazimierz Tracz

Dzięki za zainteresowanie...

Parametry nie są identyczne...

Był bym wdzięczny gdyby ktoś rzucił fachowym okiem i ocenił czy mieszczą się w tolerancji i czy warto zastosować takie połączenie...

Podrzuć dokładne oznaczenie tych drugich paneli...

As far as I know, the inverter controls the voltage and current of the string by presenting a resistance that closely matches the internal resistance of the string. If the mismatch in panels is too much, doesn't it mean the mismatched power gets dissipated in the panels, heating them up?

netgear login

 

można dołożyć te dwa moduły, falownik to ogarnie.

 

@tum Nahi Theoretical yes

The inverter controls the voltage and current of the string, but power of string in sereis circuit is depend on the weakest panel.


Page 1 of 2Next