Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Drugi łańcuch nie pracuje

Page 1 of 2Next

Witam! Mam problem z falownikiem Fronius Symo 15.0-3-M. A dokładniej, na mppt 2 pokazuje 0A pomimo, że jest podłączony. Znalazłem podobny temat tutaj lecz u mnie dochodzą jeszcze takie objawy:
Napięcie zmierzone na przepięciówce - 430V. wychodzi z wtyczki 430V. Po odłączeniu jednego łańucha, prąd na mppt 1 spada o połowę (czyli zgadzałoby się jeśli byłoby połączenie równoległe) ale dalej jest 160V na drugim stringu. Chciałbym się zapytać czy jest to wina falownika czy jeśli na zabezpieczeniach jest 430V to znaczy, że string jest prawny czy jednak może być uszkodzony? A może to kwestia ustawień? Chciałbym dowiedzieć się przed zajrzeniem do środka falownika, gdyż muszę angażować w to dwie osoby do ściągnięcia falownika.

Pozdrawiam!

Dodane pliki:
  • 60208552_2546801782249145_8304841947156054016_n.jpg
  • 60434912_406165913570825_313045421582712832_n.jpg

Czy przewody fizycznie są podłączone na MPPT2 w falowniku? Wyglada na to że nic tam nie jest podłączone, a napięcie się wyswietla ponieważ indukuje sie na ukladach wewnątrz falownika, powinno być wyłączone MPPT2 w opcjach przy uruchamianiu jeśli wszystkie moduły są pod MPPT1.

Maciej Błąkała has reacted to this post.
Maciej Błąkała

Dla testów można jeszcze zamienić miejscami podłączenie stringów i zobaczyć jaki będzie efekt.

Witam Panów,

Należałoby też sprawdzić czy MPPT 2 jest włączone. Jak to zrobić mogą Państwo znaleźć w instrukcji obsługi w punkcie Menu Basic

Pozdrawiam
TSN

Jesli by nie był włączony to na ekranie "teraz" nie pokazywał by prądu MPPT2.

Ok Panowie, dzisiaj podjadę z kimś i spróbuję dostać się do falownika. Jeśli rozwiąże problem to dam znać co było powodem, będzie dla potomnych.
Pozdrawiam!

Ok, po rozkręceniu falownika, okazało się, że wkradł się błąd montażowy przez co 2 stringi były wpięte w jeden na falowniku. Teraz napięcia się zgadzają, tylko, że wynoszą około 230V. Nie wiem czy było to spowodowane tym, że już była 20:30 i słońce już zaszło czy znowu jakiś problem? Dodam, że mierzyłem napięcia na zabezpieczeniach i były normalne - 435V. Czy jest możliwość, żeby był taki spadek na falowniku bez słońca?

Wydaje się że dalej coś jest błędnie podłączone, proszę opisać, albo nawet zobrazować (nawet w mspaint) jak jest podłączone i ile modułów.

Jeśli łańcuchy były podłączone równolegle to napięcie nie mogło się tak znacząco zmienić.

Witam! Podjechałem zobaczyć co i jak bo licznik został już wymieniony i wszystkie napięcia się zgadzały. Także problem tutaj był z tym, że zaszło już słońce i był duży spadek napięcia na falowniku. Mam jeszcze jedno, ostatnie pytanie, ponieważ podczas konfiguracji zaznaczyłem, że chcę konto dla użytkownika a nie instalatora (czy jakoś tak). Da się to jakoś zmienić?

Pozdrawiam!

Najlepiej jak "właściciel" instalacji w panelu solarweb doda odpowiednie uprawnienia.

Page 1 of 2Next