Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Dwa falowniki ustawienia sieciowe

Cześć,

Czy dokładając drugi falownik nie posiadający datamanagera (pierwszy ma) i łącząc je po kablu LAN i protokole RS-422, muszę konfigurować ten drugi (kody sieci RfG) czy drugi zaciąga ustawienia z pierwszego???

Jeśli dokładasz nowy falownik to i tak przy pierwszym uruchomieniu wymusi on proces konfiguracji...

Ale to jest używka, pytanie czy mam wymusić kodem serwisowym ustawienia , czy zostawić i on się skomunikuje z falownikiem MASTER i ustawi takie same parametry ??

Czy sobie ustawi wedle master nie kojarzę takiego czegoś, obstawiam że nie.

Ja dla świętego spokoju bym to skonfigurował, ile to zajmie minuta/dwie...

Ok. thx

Witam,

W nawiązaniu do aktualnej konfiguracji (czyli dwa falowniki + jeden datamanager), mam problem z poprawnym eksportem poprzez usługę "push" danych na portal pvmonitor. System nie eksportuje sumy produkcji z dwóch falowników, lecz tylko z falownika pierwszego 8,2kW, czy można jakoś wymóc aby eksportował sumę z 8,2 +6,0??? Nigdzie nie widzę takiej opcji. Dzięki z góry za pomoc.

 

Dodane pliki:
  • 1111.JPG