Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Dwa stringi, dwa rodzaje paneli.

Witam

Przepraszam jeżeli to było omawiane , ale nie mogłem znakleżć nigdzie odpowiedzi.

Mam panele o mocy 270 W 18 szt = 4 860 W podłączone do jednego stringu ( falownik GEN 24 10 kW )

Czy mogę podłączyć inne panele tj. 8 szt x 500 W = 4 000 kW do drugiego stringu i układ będzie działał prawidłowo?

Czytając Fora zrozumiałem, że tylko układ połączenia szeregowego wymaga paneli o podobnych parametrach.

Bardzo proszę o pomoc

Sławomir Banaś
Mam panele o mocy 270 W 18 szt = 4 860 W podłączone do jednego stringu ( falownik GEN 24 10 kW )

Czy mogę podłączyć inne panele tj. 8 szt x 500 W = 4 000 kW do drugiego stringu i układ będzie działał prawidłowo?

Podłączaj, będzie działać.

 

W obu przypadkach (łączenie szeregowe czy też równoległe) wskazane jest łączyć takie same panele co nie znaczy że jak połączysz inne nie będzie działać... Ale lepiej układ działa jak napięcie i prąd są takie same na każdym panelu czy też obwodzie.  Jak połączysz różne to i tak całość dostosuje się do najsłabszego.

Bardzo dziękuje za szybką odpowiedz.

Liczyłem, że na drugim stringu mogę podłączyć inne mocniejsze

panele i układ nie będzie się dostosowywał do wcześniej zamontowanych,

czyli nie stracę nic z mocy nowo zainstalowanej.

Pozdrawiam.

Sławomir Banaś

Poprawiłem wcześniejszy wpis, aby było czytelniej.

Tak możesz spokojnie podłączyć inne na drugie wejście w falowniku, każde wejście mppt działa oddzielnie.

Dziękuję