Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Falownik Fronius Symo 6.03M brak ustawień polskiej normy sieci energetycznej.

Witam serdecznie, trafił mi się przypadek instalacji fotowoltaicznej z falownikiem Fronius. Otóż instalacja założona w 2018 roku. Klient poprosił mnie o przejrzenie instalacji po utracie kontaktu z wykonawcą. I tak , falownik nie miał terminatorów przez co nie można było uruchomić sieci wifi a co za tym idzie wiadomo solarweb oraz wszystko co związane z siecią i aktualizacjami, Został wykonany reset data men, z pomocą kodów jednodniowych i udało się przeprowadzić aktualizację do obecnej wersji ,ale za pomocą sieci wifi choć działa nie można zarejestrować falownika na  solar web. Komunikat który się generuje to brak takiego falownika czy coś w tym rodzaju. Numery sprawdzone w Fronius Polska.

Dodatkowo jak już można było wejść do falownika okazało się że falownik nie ma wgranego odpowiedniego softu i nie można wybrać sieci energetycznej Polska PL. Jest za to język Polski. Moim zdaniem falownik został zakupiony lub przywieziony z zagranicy . Jaki soft wgrać aby czegoś nie zepsuć , choć wiem że falownik Froniusa jest ciężko uśmiercić .

Czy miał ktoś już taki problem.

 

 

 

Szanowny Panie Krystianie,

 

Najszybszą opcją jest kontakt z nami usunięcie starej instalacji z solar.web ( w celu usunięcia instalacji z systemu należy przesłać do nas zdjęcie nr seryjnego falownika oraz zdjęcie numeru karty datamanager) --> dodanie systemu na nowo i automatycznie poprzez solar.web wgranie najnowszego softu.

Jeżeli istnieje możliwość wykonania aktualizacji z Pendrive mogą Państwo tego dokonać.

Film instruktarzowy jak wykonać aktualizację za pomocą pendrive przesyłam poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=smWu7vj0Smg

 

pozdrawiam

Mariusz Majmurek

TSN

Cytat z Krystian Rygiel data 20 czerwca 2023, 08:10

Witam serdecznie, trafił mi się przypadek instalacji fotowoltaicznej z falownikiem Fronius. Otóż instalacja założona w 2018 roku. Klient poprosił mnie o przejrzenie instalacji po utracie kontaktu z wykonawcą. I tak , falownik nie miał terminatorów przez co nie można było uruchomić sieci wifi a co za tym idzie wiadomo solarweb oraz wszystko co związane z siecią i aktualizacjami, Został wykonany reset data men, z pomocą kodów jednodniowych i udało się przeprowadzić aktualizację do obecnej wersji ,ale za pomocą sieci wifi choć działa nie można zarejestrować falownika na  solar web. Komunikat który się generuje to brak takiego falownika czy coś w tym rodzaju. Numery sprawdzone w Fronius Polska.

Dodatkowo jak już można było wejść do falownika okazało się że falownik nie ma wgranego odpowiedniego softu i nie można wybrać sieci energetycznej Polska PL. Jest za to język Polski. Moim zdaniem falownik został zakupiony lub przywieziony z zagranicy . Jaki soft wgrać aby czegoś nie zepsuć , choć wiem że falownik Froniusa jest ciężko uśmiercić .

Czy miał ktoś już taki problem.

 

 

 

W 2018 nie było jeszcze normy PL na falownikach Fronius, dopiero później wpadły z którymś softem ...

 

Cytat z Krystian Rygiel data 20 czerwca 2023, 08:10

W skład falownika Symo 6.0-3M wchodzi jeszcze karta datamenager którą to właśnie zaktualizowaliście a pozostał jeszcze do aktualizacji sam falownik. Norma jest zaszyta w oprogramowaniu samego falownika i jak wyżej pisał Bartosz w starszej wersji jej nie było. Aktualizację oprogramowania falownika na obecną chwilę można przeprowadzić na dwa sposoby: poprzez pendriva lub przez solarweb - w waszym przypadku najprościej będzie przez usb, sposób masz podany wyżej w filmiku.