Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Falownik Symo 15 bez data managera

Witam,

Czy bez karty DataManager można w jakikolwiek sposób połączyć się z falownikiem? Np. za pomocą kabelka po protokole modbus?

Aktualnie posiadam Symo 8.2 i mam DataManagera ale chcę go wymienić na 15.0-3 ale podobno nie ma w ofercie z DataManagerem - obecnę są tylko wersje Light stąd pytanie czy da radę to obejść. Nie zależy mi na WiFi - wystarczy modbus.

 

Szanowny Panie Łukaszu,

 

Falownik bez karty Datamanager nie ma żadnej możliwości komunikacji. Natomiast rozwiązanie Pana problemu jest proste. Wyciąga Pan DM z Symo 8.2 i montuje go Instalator w nowym falowniku. Karta DM automatycznie wykrywa nowy falownik i zaczyna odczyt danych z nowego falownika. Przy przełożeniu karty należy przełożyć także terminatory znajdujące się pod wyświetlaczem (wtyki RJ45).

 

Pozdrawiam
Mariusz Majmurek

TSN

To jeszcze pytanko do fachowca. Rozbudowałem instalację do 12,8kW. Będę zamieniał falownik który miałem Symo 8.2 na większy i trafił mi się w dobrej cenie Symo 17.5-3. Będzie rozwojowy jeszcze z zapasem. Mam nadzieję że do instalacji 12.8 nie ma przeszkód dla podpięcia falownika 17.5?

Będzie działać...