Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

fro30161.upd

Page 1 of 2Next

Ktoś już testuje tą wersję oprogramowania w modelach 3.0-8.2 dla ustawień POLAND?
New country setup:
/ Poland (PL)
oraz
/ Europe Low voltage RfG (EULV)
/ Stucking Total-Energycounter was fixed

Jest nowa aktualizacja do symo. Pobrać to? Aktualizować? Nie schrzani niczego? No bo śmiga mi bardzo ładnie... nie chciałbym tego zepsuć.
Czy ktoś już to ma?
Jakieś poprawki, ulepszenia?

Stara zasada mówi, że jak coś dobrze działa to się tego nie rusza:)
Ja zapuściłem, ale to dlatego, że jestem nowym użytkownikiem:) Z tego co zauważyłem, to inaczej wyglądają wykresy napięcia DC, teraz z rana i na koniec dnia są skoki. Nie wiem z czego to wynika, ale ogólnie negatywnego wpływu nie zauważyłem.

Dodane pliki:
  • przed.png
  • po.png

Witam Państwa,

Z naszych informacji nowe oprogramowanie nie wprowadza żadnych problemów. Panie Pawle co do Pana instalacji proszę powiedzieć czy ten problem z napięciami wystąpił tylko raz czy pojawia się cyklicznie?

Pozdrawiam
TSN

Trudno mi powiedzieć czy to problem. Takie zjawisko zaczęło się od momentu aktualizacji do bieżącej wersji. Pytanie czy to są realne pomiary, czy nowy soft wprowadził jakiś błąd powodujący takie zapisy w rejestracji.

Moje wykresy wyglądają podobnie.

Dodane pliki:
  • wykres.gif

Mam tak samo na wykresach. Falownik uruchomiony niedawno z fabrycznym oprogramowaniem: fro30020.upd

Dodane pliki:
  • Screenshot_20190517-235330.png

To dobrze, że nie tylko ja tak mam. Ciekawe tylko z czego wynika ta różnica, u mnie:)
Niestety nie pamiętam jaką wersję softu miałem przed aktualizacją.

Witam Państwa,

W piątek popołudniu otrzymaliśmy informację iż nowe oprogramowanie ma pewien Bug. W przypadku gdy do falownika fazy nie są podpięte w odpowiedniej kolejności (L1,L2,L3) falownik zaczyna wyświetlać komunikat 453. Tak więc PROSIMY Państwa o nie przeprowadzanie aktualizacji co najmniej do 3.06.2019 ( w tym dniu ma zostać wypuszczona łatka do aktualizacji). Jeżeli Państwo już przeprowadzili aktualizację i falownik wyświetla 453 proszę o wiadomość przez ten formularz z nazwą instalacji (o ile jest monitorowana), numerem seryjnym. Po otrzymaniu takiej informacji cofniemy aktualizację. W przypadku braku podłączenia do solar.web'a prześlemy Państwu plik aktualizacyjny mailem.

Pozdrawiam
TSN

Niestety ja mam ten problem. jeszcze wczoraj jakoś w miarę było ale dzisiaj jest tragicznie. Falownik robi cały czas restart. Najgorsze to jest to, ze nigdzie mogę znaleźć starego wsadu FRO28500.UPD. Nie czekałbym tylko sam bym zmienił poprzez USB.
Jakieś rady?? Zgłoszenie na support wysłane.

Page 1 of 2Next