Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Fronius 3.7s +5,5kWp

Mam froniusa 3.7s z instalacją 4,55 czyli optymalnie dobrana. Chciałbym rozbudować o 1kwp.

Jakiej produkcji mogę spodziewać się z tego dodatkowego 1kwp. Zdaję sobie z już znacznego obcinania produkcji

Może tak: Ile rocznie dojdzie w uzysku z produkcji to raczej wróżenie z fusów lub z magicznej kuli... problem że wystarczy że przyjdzie słabszy rok i będziesz pluł na kogoś bo ci podał tyle i tyle - a tu tyle nie ma - niestabilność pogody rok do roku...

Wedle podanych danych to strzelam... między 0,4 do 0,9MWh na rok... aj bym jednak pomyślał o większym falowniku.

Nie interes zmieniać falownik i dokładać panele.

Obecnie instalacja produkuje ok 1000-1050kWh/kWp

prawie idealne południe kąt 45*

Potrzebne mi te dane do oszacowania opłacalności ponieważ ta produkcja będzie amortyzować tylko tanią taryfe

Przy idealnych warunkach miałbyś z tego 1000kWh. Twój falownik już jest przewymiarowany czyli w najlepszym czasie przycina. Czyli z tych dodatkowych paneli będziesz miał wtedy równe zero, do tego czas "przycięcia" się wydłuży. Ja na więcej niż 500kWh rocznie bym nie liczył.

Przeanalizuj wykresu uzysku przez lata  wszystko zależy od kata dachu kąta orientacji południowej. Falownik 3.7 zrobi 4.10 kw max obecnie podejrzewam ze u Ciebie max to 3,64 -3,7 kw    w idealnym dniu w lecie stosunkowo mniej pewnie w granicach 3.5 kw czyli dołożenie to 1 kw moim zdaniem zrobi robotę strata się pojawi ale nie będzie duża.