Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Fronius OhmPilot cena i kompatybilność z zasobnikami

Witam,
Jaka jest aktualnie cena za OhmPilot ? CZy trudna jest jego instalacja ?
Czy bedzie on kompatybilny z zasobnikiem ktory mam zamontowany pod piec gazowy ?

Dla jednego kontrolowanego odbioru, "Smart meter" jest trzy, do czterech razy tańszy (ja zapłaciłem za niego 880 PLN - brutto). A do tego bardziej przydatny bo można za jego pomocą monitorować kilkanaście różnych parametrów instalacji. Warunek - trzeba posiadać datamenagera w falowniku.

Płaciłem za OP ok 3500 PLN. Montaż jest prosty, trzeba podciągnąć zasilanie i skrętkę do połączenia z falownikiem. W instrukcji wszystko jest bardzo jasno opisane. Co do zasobnika to musisz sprawdzić czy ma możliwość podłączenia grzałki 3kW . Grzałka powinna być wyposażona w swój termostat, bardzo ułatwia to regulację. Warto podłączyć czujnik temperatury gdyż wtedy będziesz miał wykres na SolarWeb pokazujący wahania temperatury wody (bardzo dobra rzecz, udało mi się przez to wyłapać błędy ekipy montującej zasobnik).
Tyle teorii teraz praktyka: idea działania super, szkoda ,że nie działa. Na forum znajdziesz mój wątek z opisanymi problemami ze zużyciem energii. Do teraz nie jest to rozwiązane, urzadzenie wisi na ścianie i ładnie wygląda. Nie włączam go.