Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Fronius płyta Recerbo, uszkodzony element a naprawa

Dzień dobry.

Proszę o informację znawców tematu, czy jest szansa zakupienia gdziekolwiek układu z płyty recerbo o nr 023lgbrb418. Układ uległ uszkodzeniu przez co nie działają porty LAN oraz datamanager. Próbowałem znaleźć taki układ ale bezskutecznie. W załączeniu zdjęcie układu. Znajduje się na tej płycie gdzie jest port USB.

Dodane pliki:
  • IMG_20200925_144714.jpg

udało się naprawić ?

Pytałeś na serwisie Fronius o cenę takowej płyty?

Warto też zadać pytanie na elektrodzie może ktoś pomoże.

Polecam też pewien kanał/osobę z YouTube  Daniel Rakowiecki - może pomoże, chyba jeszcze nie było u niego na kanale naprawy falownika.

Witam.

Tak, udało się "naprawić" a raczej  ramach gwarancji wymieniłem płytę na nową, czyli sukces ale bez satysfakcji.  Chciałem starą naprawić, żeby mieć na zapas i nie generować elektro śmieci.

Pana Daniela kojarzę z serwisu YouTube tyle że w moim przypadku potrzebna jest część a nie diagnoza. Jestem elektronikiem i tego typu naprawy nie są mi obce pod warunkiem, że są części lub ewentualnie dawca.

Mam uszkodzony wyświetlacz i nie mogę znaleźć nigdzie takiego modelu (a właściwie to z taką tasiemką FPC)

 

Chętnie odkupię cały moduł lub sam wyświetlacz.

ponowię pytanie do Pana Adama, odsprzeda Pan moduł recerbo lub wyświetlacz ?

 

Dodane pliki:
  • 20230501_052630.jpg

Witam, niestety nie posiadam już tej płyty. Poszła jako dawca do falownika.

wymieniłem kartę na nową i mogę odsprzedać tą która była. W załączeniu zdjęcia

Dodane pliki:
  • IMG_20230629_214830.jpg
  • IMG_20230629_214847.jpg
  • IMG_20230629_214901.jpg
  • IMG_20230629_214916.jpg

Jaka kwota Pana interesuje ?

Mój tel. 609416126

Dzień dobry. Oddam za 200 zł