Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Fronius Primo błąd 317

czy ktoś z was jest w stanie mi umożliwić zawieszenie na chwilę mojego primo 4,6 do istniejącej już instalacji z falownikiem z rodziny primo. wyskakuje mi błąd 317.  podmiana samego inwertera to chwila a pozwoli mi stwierdzić czy problem leży po stronie falownika czy samej instalacji. mieszkam w okolicach Radomia ale dojadę bez problemu 100-200 km. dzięki z góry.

#317 w Primo nie występuje według Service Manual, według tego manuala który mam kody #3xx w Primo kończą się na #314, hmm...

niestety występuje 🙁

https://review.solar/fronius-inverter-fault-codes/

 

No właśnie nie występuje, bo z tego co rozumiem z service manual to błąd 317 dotyczy inwerterów 3-fazowych... za duża asymetria napięć między fazami?

Wiec jak wytlumaczyc ten blad w jednofazowym primo?

 

Musisz poczekać aż Pan Mariusz Majmurek się pojawi w Twoim poście i wszystko wyjaśni 🙂