Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Fronius Smart Meter 63A-3 + WALLBOX Pulsar PLUS

Witam

Posiadam Inwerer Fronius Symo z podłaczonym licznikiem Fronius Smart Meter 63A-3

 

Mam też Ładowarke samochodu elektrycznego WALLBOX Pulsar PLUS z funkcją Power boost czyli monitorowaniem obciążenia sieci.

 

No i teraz zastanawiam się czy do tego monitorowania nie można użyć już istniejąco licznika smart meter.  Czy to możliwe żeby licznik serwował informacje i do inwertera i do ładowarki?  Film z łącznia zwallboxa z ich licznikiem jest tu https://youtu.be/__xmtlFh-Z0?t=116

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Do jednego i drugiego na raz raczej nie, kwestia czy zależy ci na informacji o zużyciu na solarweb czy na aplikacji wolboxa

Jeśli chcesz mieć wszystko w jednym miejscu np na solarweb a wolbox jest jednofazowy to możesz kupić sobie jednofazowego FSM i dać go przed wolboxem. Takiego FSM podpinasz pod falownik i na solarweb masz informacje o zużyciu ogólnym domu i przez ładowarkę.

Kolega pyta czy jeden licznik by wystarczyłby idiotycznie jest wieszać 2 identyczne urządzenia obok siebie. Dobrze rozumiem? Zajmuje się Wallboxem i nie można. 

Oba liczniki tylko wyglądają tak samo, mają w swoim długaśnym kodzie którąś literkę inną i nie są wymienne, a tym samym nie da się tak zrobić, żeby jeden obsługiwał oba urządzenia. Jak masz pytania do wallboxa to można do mnie śmiało 🙂

Cytat z Mikołaj Konieczka data 29 czerwca 2022, 07:47

Kolega pyta czy jeden licznik by wystarczyłby idiotycznie jest wieszać 2 identyczne urządzenia obok siebie. Dobrze rozumiem?

Nie wiem czy to było do mnie ale przeczytaj swoją wypowiedź i może wstaw jakiś przecinek lub coś...

Cytat z karllo data 28 czerwca 2022, 22:10

Do jednego i drugiego na raz raczej nie, kwestia czy zależy ci na informacji o zużyciu na solarweb czy na aplikacji wolboxa

Jeśli chcesz mieć wszystko w jednym miejscu np na solarweb a wolbox jest jednofazowy to możesz kupić sobie jednofazowego FSM i dać go przed wolboxem. Takiego FSM podpinasz pod falownik i na solarweb masz informacje o zużyciu ogólnym domu i przez ładowarkę.

Zależy mi żeby informacja o zużyciu była i tu i tu. Nic chce używać 2 liczników bo to jakaś głupota- chce użyć tego co mam czyli licznika fronius. A może do wallboxa da się tą informacje zaciągać z inwertera?

Mozesz wykorzystac instniejący licznik smartmeter z aplikacją chargehq.net.

Aplikacja odczytuje dane z solarweba i na tej podstawie dopasowuje poziom ładowania do bieżacego zużycia i produkcji.

Podgląd wykresu z PVoutput.

Dodane pliki:
  • 2023-11-20-15_54_23-Charge-HQ-—-Mozilla-Firefox.jpg
  • 2023-11-20-15_57_49-Automatyzacja-ladowania-EV-_ze-slonca_-za-pomoca-Home-Assistant-_-Page-6-_-Samoc.jpg