Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Fronius Smart Meter 65A-3 nie wykrywany przez falownik

Witam

Mam dość nową instalację, podłączyłem licznik jw. lecz w konfiguratorze nie jest wykrywany (Przekroczenie czasu, licznik nierozpoznany).

Połączenie wg isntrukcji w smartmeter 8,9 i 10 a po stronie falownika Symo 6.0 D+ D- oraz -

Po stronie falownika jest przełącznik 120Ohm na ON, po stronie licznika jest dodany rezystor 120 Ohm miedzy  7 a 9.

Co jeszcze mogę sprawdzic ?

 

 

Jakim kabelkiem masz to spięte? Czasem lipny kabel może sprawiać problemy lub zakłócenia od innych kabli elektrycznych. Zalecana skrętka min 5kat ale ludzie piszą że działa też na innych.

Podłączenie licznika warto robić na wyłączonym falowniku i dopiero po prawidłowym podpięciu uruchomić falownik i przeprowadzać konfigurację.

Podepnę się pod powyższy temat. Zamontowałem licznik i spiąłem go kablem z falownikiem. Jaki jest następny krok, żebym mógł go widzieć w aplikacji?

Trzeba podłączyć się do falownika i tam w zakładce liczniki go uaktywnić.

W jaki sposób należy się z nim połączyć?

Webinarium #02 :: Instalacja Fronius Smart Meter