Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Fronius Symo - jedynka na wyświetlaczu

Witam,

Jako nowy użytkownik instalacji przewertowałem całą instrukcję, ale nie znalazłem odpowiedzi a ta zapewne jest banalna.

Po wpięciu pendrive USB do falownika celem zbierania danych - na wyświetlaczu pojawiła się również jedynka (co widać na załączonym zdjęciu). Jest również ikonka USB, która po bezpiecznym usunięciu USB znika natomiast jedynka zostaje.

Bardzo proszę o informację co sygnalizuje cyfra 1 - mam się czymś przejmować, coś dodatkowo ustawić?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

Witold

Dodane pliki:
  • Fronius-Symo.jpg

Jest OK

Jedynka nie jest powiązana z usb, u mnie jest od pierwszego uruchomienia. Najprawdopodobniej oznacza ona numer przyporządkowania, w tym przypadku jako pierwszy falownik, jak byś miał ich więcej to w następnych prawdopodobnie będzie 2, 3 etc po nadaniu im odpowiedniego numeru...

numeracja falownika: menu USTAWIENIA --> UST. DATCOM --> NUMER FAL.

 

Dziękuję za odpowiedź.

Pojawienie się jedynki zbiegło się z włożeniem pendrive, stąd moje przypuszczenie, że miało to coś wspólnego z USB.

Ciekawe, że wcześniej tego nie było a pojawiło się nagle i znikąd - oprogramowanie falownika najnowsze, zaktualizowałem zaraz po podpięciu do internetu.

Spróbuję pobawić się ustawieniami numeracji.

 

Pozdrawiam

Nie będę się z tobą kłócił jak było u ciebie... obstawiam  że była ale dopiero na nią zwróciłeś uwagę. Oczywiście zgadzam się że mogę się mylić, też nigdzie nie znalazłem info na jej temat, ale za to widać ją na większości filmików i zdjęć.

Zgadza się, była wcześniej - przeglądałem fotki robione w czasie instalacji i jedynka już się wyświetlała. Mea culpa, temat do zamknięcia.

Cytat z karllo data 1 grudnia 2020, 14:24

Jest OK

Jedynka nie jest powiązana z usb, u mnie jest od pierwszego uruchomienia. Najprawdopodobniej oznacza ona numer przyporządkowania, w tym przypadku jako pierwszy falownik, jak byś miał ich więcej to w następnych prawdopodobnie będzie 2, 3 etc po nadaniu im odpowiedniego numeru...

numeracja falownika: menu USTAWIENIA --> UST. DATCOM --> NUMER FAL.

 

Dokładnie - jest to adres falownika - przy połączeniu kaskadowym i jednej karcie data menager każdy falownik musi mieć inny ten adres.