Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Fronius Symo - współpraca z Color Control Victron Energy

Dzień dobry, do istniejącej instalacji złożonej z trzech falowników Fronius Symo 12,5-3-M dołożyliśmy system Victron do magazynowania energii z panelem Color Control GX, system bez problemu wykrywa dwa falowniki natomiast trzeciego nie chce wykrywać, tzn. co jakiś czas go wykrywa w miejsce już znalezionego, ale przeskakuje między protokołami sunspec a solarapi, następnie znika. Oczywiście każdy falownik ma ustawiony inny adres, z platformą się komunikują. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Dodane pliki:
  • 027A8755-06F5-445E-8A3B-A93B68E8BAE1.png

Dzień dobry,

Mam może trywialne pytanie, ale czy terminatory są wpięte? Kiedyś mieliśmy podobny kłopot i to było przyczyną.

Witam, tak są wpięte, magistrala działa, wszystkie trzy świecą na zielono. Zastanawiam się nad jedną rzeczą jeszcze, a mianowicie firma która łączyła falowniki wykonała magistralę zwykłym UTP, ja znalazłem w instrukcji od DATCOM-u, że powinna być wykonana skrętką ekranowaną z jednostronnym uziemieniem, czyżby miało to aż takie znaczenie na niewielkiej odległości pomiędzy falownikami?

Jeżeli magistrala przebiega obok kabli napięciowych, może także zrywać komunikację.  Najlepszym rozwiązaniem to spróbować ułożyć na szybko kilka metrów kabla i podłączyć. A jaka długość jest od drugiego falownika do trzeciego?

Falowniki są praktycznie zawieszone obok siebie więc jest to 2m max, jutro bede miał okazję zrobić obok nową magistralę.

Zrobienie nowej magistrali nic nie dało, informacyjnie powiem, że w każdym Froniusie jest Datamanager, działa oczywiście tylko jeden, w falowniku którego Victron nie widzi włączyłem Datamanagera, dało się z nim połączyć więc chyba karta Recerbo jest sprawna. Redukcja mocy włączona w Victronie działa również i na ten falownik,  załączam zrzut z Datcomu falownika którego nie widać. Dziwne jest to że na okienkach z Datcomu na pozostałych falownikach liczba w pozycji ostatniej  na wartość która cały czas się nalicza a w tym trzecim jest zero cały czas.

Dodane pliki:
  • 0705C126-46E0-4322-B269-94ECA2714BD0.jpeg