Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

GEN24 10 Plus + smartmete ts5kA-3

Witajcie,

Dziś uruchamiałem instalacje z Gen24 10 Plus i smartmeterem TS 5kA-3 (wraz z BYD Premium 22.1kWh). Smartmeter współpracuje z przekładnikami SCHRACK 100/5.

Po uruchomieniu na solar start app licznik wskazuje: prokcja z PV 2 kW. Konsumpcja w domu 1,2 kW, a oddawane do sieci jest 3 kW. Wartości zaokrąglone - czy ktoś miał podobny przypadek i wie jak go rozwiązać. Podłączenie zgodne z instrukcjami. Kabel sieciowy zastosowany CAT 5, ale ekran ma z foli ALU, zamiast z plecionki - może to być przyczyną?

 

Pozdrawiam

 

A jesteś pewien że wszystko prawidłowo skonfigurowałeś? Spróbuj odłączyć magazyn i zobacz co pokaże licznik, wyłącz falownik i sprawdź co będzie, etc...

Jaki powód montażu licznika 5kA do tak małej instalacji? Jak masz jakiś zwykły FSM 63/65A to podmień i sprawdź może tu jest problem...

W zestawie jak w tytule wątku mam również jeden problem:

Podczas pracy fotowoltaiki pokazuje bardzo duże zużycie prądu na L1. Gdy tylko wyłączamy fotowoltaikę momentalnie zużycie prądu spada. Dotyczy to praktycznie tylko jednej fazy. W ciągu dnia bardzo duże zużycie prądu wskazywane przez smart meter, wieczorem (gdy domownicy wracają, zwiększa się zużycie prądu, a fotowoltaika przestaje działać) to zużycie jest znacznie niższe. Czy ktoś wie z czego to może wynikać?

Mam zainstalowanych liczników pewnie z 5 sztuk, z czego 3 robiłem osobiście (2 przez pracowników). Wszystkie pozostałe działają bez zarzutów.

Pozdrawiam

zaczałbym od sprawdzenia okablowania