Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Ile mocy DC na falownik?

Witam.

Znalazłem tutaj na stronie informację, że stronę DC falownika Fronius Primo 4.6-1 można przewymiarować do 150%.

Chcę podłączyć u siebie wyżej wymieniony z zestawem 20 paneli CSUN 300-60M (300Wp STC) w jednym stringu.

Pytanie czy mogę? Bo sprzedawca twierdzi że mogę podłączyć tylko 18 paneli do tego falownika?

Sprawdzałem na tej stronie do konfiguracji od Fronius i na niemieckiej i w obu przypadkach wychodzi ok.

 

I jeszcze dodatkowe pytanie. Czy po stronie DC oprócz ochronników przepięciowych potrzeba jeszcze jakieś zabezpieczenia (nadprądowe czy coś?)

Po stronie DC wystarczą same ochronniki, zainstalowane zgodnie z przepisami oraz odpowiedniej jakości.

A falownik jak najbardziej może mieć podłączone 20 modułów pod jednym łańcuchem.