Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

INFO-Moduł mocy

Page 1 of 2Next

Dzień dobry.

Proszę o wyjaśnienie komunikatu w INFO - Status modułu mocy.

Regularnie jest informacja co ok 10 min o statusie błędu nr 522 i 523.

Ten komunikat jest tylko w menu INFO, nie pojawia się bezpośrednio na wyświetlaczu jak to ma miejsce kiedy jest wieczór.

Na załączonych zdjęciach widać regularność komunikatu.

Możliwe, że ten typ tak ma 🙂

 

Pozdrawiam

Dariusz Tylkowski

 

Dodane pliki:
  • 18.24.10.jpeg
  • 18.24.10-1.jpeg
  • 18.24.10-2.jpeg
  • 18.24.10-3.jpeg
  • 18.24.10-4.jpeg

Dzien dobry

Falownik dziala ok. Uwazam jednak, ze fakt rejestracji tego zdarzenia jest bledem oprogramowania, ktory uniemozliwia analize ewentualnych "prawdziwych" zaburzen w pracy falownika.

To co Pan dostrzegl to cykliczna praca ukladu poszukiwania maksymalnego punktu mocy.

Mam wrazenie, ze wspomniana przypadlosc wystepuje od ostatniej lub przedostatniej aktualizacji. Wczesniej w tym miejscu widywalem sensowne komunikaty a nie ten nic nie wnoszacy do sprawy.

Pozdrawiam

Witam.

To znaczy, że ten komunikat występuje w większości falowników?

Pozdrawiam

Tak

Czy w większości to nie potwierdzę... u mnie nie ma.

U mnie w module mocy takie kody nie występują, jest tylko 307, sprawdzałem teraz i na głównym ekranie 307 ale i też 522 i 523 (te się dają zatwierdzić i znikają). Jak nie zapomnę to sprawdzę jutro w czasie produkcji.

Poprzednik nie pytal o glowny ekran. Jezeli masz starszy firmware to one nie wystepowaly, bo sa calkowicie bezsensowne z punktu widzenia analizy zachowania systemu. To komunikat typu "falownik pracuje", ktory powtarzajac sie natychmiast wypiera inne istotne zdarzenia. Przed aktualizacja mialem komunikaty sprzed miesiecy a teraz najstarszy ma jeden dzien.

Jak byś nie doczytał to opisywałem info z modułu mocy z jednym błędem a tylko dopisałem że na menu głównym widnieją trzy błędy... W info modułu mocy najstarszy 307 był z dzisiaj, różnica była jakaś minutowa między błędami...

Jak jest w różnych wersjach tego nie wiem, pytał czy w większości...

Jeśli jest to związane z wprowadzeniem którejś aktualizacji i wprowadza jakieś problemy z analizą błędów to było to zgłosić jak to zauważyłeś, jest szansa że serwis weźmie to pod uwagę i poprawią to.

Karllo, ja niedouczony jestem. Mam tylko nadzieje, ze osoba zainteresowana zostala uspokojona i niczym sie nie przejmuje. Jak chcesz to mozesz zglosic problem do wsparcia technicznego i cala smietanke spic. Kto wie, moze i bedzie laurka. Masz moje bierne przyzwolenie :).

Pozdrawiam

Dzień dobry.

Dziękuję za zainteresowanie tematem, faktycznie jestem spokojniejszy, myślałem, że może są jakiś migowe przerwy w obwodzie DC.

Ciekawostką jest jeszcze to, że wieczorem wyświetlacz ( w trybie AUTO) jest wygaszony dopiero po skasowaniu komunikatu 522 i 523,

gdzie niby jest to stan normalny wieczorem.

Pozdrawiam.

Dzien dobry

Panie Dariuszu, prosze sobie ustawic wyswietlacz na "off". Chyba, ze ma Pan jakies specjalne preferencje i potrzebuje trybu "auto".

Te "migowe przerwy", o ktorych Pan pisze faktycznie sa. Tyle tylko, ze to normalna praca algorytmu MPPT. Prosze sie naprawde nie przejmowac.

Pozdrawiam

Page 1 of 2Next