Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Kod #1034 - Obniżenie mocy znamionowej z powodu zbyt wysokiej częstotliwości sieci

Pojawiło mi się kilka razy ostrzeżenie #1034 - Obniżenie mocy znamionowej z powodu zbyt wysokiej częstotliwości sieci.

Falownik Fronius Gen 24 10

Na samym falowniku w odczycie parametrów widzę że częstotliwość nie jest zawsze idealnie 50hz. Np teraz Częstotliwość AC 50.02 Hz. Niestety ani API ani w Solarweb nie widać histori tego parametru. Na razie ostrzeżenie w ciągu 4 miesięcy pojawiło się 2 razy więc nie ma tragedii ale dobrze by było wiedzieć co się dzieje.

Image 2022-02-21 at 8.03.03 PM

Jak widać powyżej wg ustawień wystarczy 50.05 Hz by falownik zrobił Reconnection

 

Coś nie moge edytować mojego wpisu więc dodaje jako odpowiedź.

Image 2022-02-21 at 8.03.03 PM

Jak widać powyżej wg ustawień wystarczy 50.05 Hz by falownik zrobił Reconnection

 

Spokojnie możesz edytować posta, gorzej bo forum nie reaguje od razu na tą zmianę i ty ją zobaczysz za jakiś czas (no chyba że przelogujesz się), coś ostatnio ktoś nakombinował w skrypcie forum i jak by to powiedzieć forum działa jak by było opóźnione...

Szkoda, że teraz już nie mogę usnąć duplikowanej odpowiedzi 🙂

Spokojnie nie ma to takiego znaczenia, ale jak by nie było to nie masz możliwości usuwania postów, możesz tylko edytować.

Cytat z Grzegorz Derebecki data 21 lutego 2022, 19:46

Pojawiło mi się kilka razy ostrzeżenie #1034 - Obniżenie mocy znamionowej z powodu zbyt wysokiej częstotliwości sieci.

Falownik Fronius Gen 24 10

Na samym falowniku w odczycie parametrów widzę że częstotliwość nie jest zawsze idealnie 50hz. Np teraz Częstotliwość AC 50.02 Hz. Niestety ani API ani w Solarweb nie widać histori tego parametru. Na razie ostrzeżenie w ciągu 4 miesięcy pojawiło się 2 razy więc nie ma tragedii ale dobrze by było wiedzieć co się dzieje.

Image 2022-02-21 at 8.03.03 PM

Jak widać powyżej wg ustawień wystarczy 50.05 Hz by falownik zrobił Reconnection

 

Jak to niema w API

Jest tutaj: http://192.168.1.199/solar_api/v1/GetInverterRealtimeData.cgi?Scope=Device&DeviceId=1&DataCollection=CommonInverterData

 

Dodane pliki:
  • fq1.jpg
  • fq.jpg