Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Kod 509

Witam

W dniu dzisiejszym pojawił się kod 509 "Brak trybu zasilania sieci przez 24 godziny. Moje pytanie jest takie od wczoraj pada śnieg i mam zasypane panele czy to może być powód tego błędu? Nigdy wcześniej nie miałem takiego komunikatu.

Jak komunikat brzmi od 24godzin twój falownik nie zasilał sieci energetycznej energią że słońca/paneli, jak piszesz powód: zasypane panele śniegiem... Kluczowy tu jest czas 24godz bez produkcji...

Z tego co widzę na wykresie to ostatnia produkcja była wczoraj o 13:55, ale to były znikome ilości, a komunikat pojawił się dzisiaj o 13:58 i od tamtej pory mam zero produkcji. Będę obserwował czy ten komunikat będzie widniał jak śnieg zejdzie z paneli, ale z tego co widzę to nie zapowiada się to szybko. Zima zaatakowała Śląsk😄

O 13:55 mogło być np 5/10W a już o 13:58 było 0W... i masz komunikat 509...

Jak jutro do tej samej pory śnieg nie zejdzie z paneli w jakimś stopniu to znowu będziesz miał komunikat...

Temat zamykam gdyż wczoraj wraz z nadejściem odwilży i zsunięciiem się pokrywy śnieżnej z paneli, instalacja znów zaczęła działać i błąd 509 zniknął.