Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Status #568 - Ostrzeżenie wielofunkcyjnego interfejsu prądowego

Witam

Czy ktoś ma doświadczenia z tym kodem błędu? W instalacji jest wykorzystana kontrola zabezpieczeń przepięciowych.

Z poważaniem

Andrzej Długosz Eko-Anwa

Witam Panie Andrzeju,

My mieliśmy :).

Jeżeli wejście tzw. wejście S0 jest poprawnie skonfigurowane to zasada działania jest prosta. Falownik poprzez to wejście komunikacyjne monitoruje styki sygnalizacyjne wkładek SPD. Przy podłączeniu należy sprawdzić w jaki stan posiada to wejście (otwarte/zamknięte) i wybiera Pan odpowiednią opcję w menu BASIC falownika. W przypadku zmiany stanu styków (np. z zamkniętego na otwarte), czyli w przypadku uszkodzenia wkładki SPD, falownik zakomunikuje kod stanu 568. Falownik może zareagować na dwa sposoby po pojawieniu się tego kodu:

  1. Falownik tylko komunikuje 568 i pracuje dalej. W przypadku zainstalowanych SPD należy sprawdzić ich stan i usunąć usterkę.
  2. Falownik po pojawieniu się 568 przestaje pracować (tj. oddawać energię do sieci) do momentu usunięcia ewentualnej usterki wkładek.

Więcej na ten temat można przeczytać we wpisie: https://www.forum-fronius.pl/instalowanie-ochronnikow-przepieciowych-w-falownikach-fronius/

Pozdrawiam,
TSN

PS Czasami kod ten może się pokazać jeżeli właściciel instalacji będzie zbyt ochoczo zwiedzał menu BASIC falownika.

Czy status 568 o uszkodzonych wkładkach SPD pojawia się jeszcze gdzieś oprócz wyświetlacza na falowniku ? Na przykład jako komunikat Serwisowy w solarweb.com.

 

prosze o odpowiedz

Czy można ustawić aby kot statusu 568 pojawiał się również w Solarweb lub była Przedyłana informacja  na e-mail ?

Szanowny Panie Michale,

Jeżeli Pana adres email znajduje się w kontaktach to takie powiadomienie Pan otrzyma, oczywiście po uwzględnieniu zgód na otrzymywanie komunikatów serwisowych.

Pozdrawiam,

Sebastian Słabosz

Mój adres e-mail jest w kontaktach, zgody na komunikaty serwisowe też mam zaznaczone. Robiłem próbę zadziałania ogranicznika przepięć i oprócz wyświetlanego komunikatu na wyświetlaczu falownika nie dostałem żadnej wiadomości.