Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Kod stanu 1175

Witam

Od momentu instalacji nowego falownika z serii Gen24 codziennie dostaje raport mailowy zawierający wpisy ze stanem 1175 np

Data ID źródła danych Nazwa urządzenia / Service Kod stanu Opis
21/12/2020 08:25 pilot-0.5e-.... Gen24 1175 Nieznany
21/12/2020 15:50 pilot-0.5e-.... Gen24 1175 Nieznany

Wydaje mi się, że komunikaty są generowane przy rozpoczęciu i zakończeniu produkcji w danym dniu.

Co one oznaczają?

 

 

 

Szanowny Panie Cezary,

dokładnie komunikat sygnalizuje zbyt niskie napięcie DC, pojawia się po zakończeniu produkcji lub przed jej rozpoczęciem.

Pozdrawiam,

Sebastian Słabosz

Nasuwa się pytanie czy ma sens taki komunikat w tej formie gdzie te błędy w ogólnym zarysie nie powodują przerwania/startu produkcji.

takie informacje nie powinny być odnotowywane w systemie zdarzeń, ponieważ mieszczą sie w normalnym działaniu falownika

Też od kilku dni się zastanawiam, po co taka informacja, skoro informuje de facto o tym, że słońce wschodzi lub zaszło. A może to spowodować przeoczenie czegoś co jest faktycznie błędem

 

Witam

Akurat do 1175 już się przyzwyczaiłem . Bardziej mnie zastanawia 1109   1063   1161  1222

Sytuacja miała miejsce podczas planowanego wyłączenia OSD  . Gdzie 1222 to PV Point active  a produkcja była na poziomie ok 600 wat