Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Konfiguracja baterii BYD oraz Smartmeter

Dzień dobry,

Może ktoś będzie wstanie mi pomóc...tzn zainstalowałem baterię BYD oraz Smartmeter i próbuję dodać nowe komponenty i mam wybór albo data menager albo SYMO GEN24...przy wyborze DM zły ID wyskakuje choć kopiuję go z danych. Przy wyborze falownika oczywiście wpisuję nr seryjny i kod ale wtedy mam info dane niedostępne...próbuję zSOS froniusa skorzystać a tam błąd : f797f881-5ca6-4c57-9d27-aef7807a74fe... Proszę o pomoc.

Witam ponownie...

Problem rozwiązany, tak dla potomnych aby dodać urządzenia należy zalogować się jako technican do inwertera o w urządzenich jest taki mały plusik...tam dodajemy urządzenia podłączone. Co ciekawe Smart Meter nie odrazu wystartował tzn. na wielu schematach i opisach jest podłączenie SM na Modbus M1+ i M1- co jest błędem aby sieć Modbus pracowała poprawnie należy wszystkie urządzenia wpiąć równolegle...i podpiąć do M0+ i M0- tak jak jest to opisane dla Batery Box...możliwe że również zadziała jak wszystkie urządzenia będą wpięte do M1 ale tego nie testowałem...Pozdrawiam i słonecznych dni życzę :-).