Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Konfiguracja GEN24 Plus

Witam, mam za sobą 2 uruchomienia Symo 10.0 GEN24 Plus. Pierwsze po długich bojach się udało, z drugim utknąłem w martwym punkcie i nie wiem gdzie popełniam błąd.

Uruchomień SYMO zwykłych mamy całą masę i nie spodziewałem się całkowicie innej drogi z GEN24 🙂

Podrzucam screeny z tego jakie ustawienia są wprowadzone. Póki co instalacja bez magazynu, ma działać jak klasyczny OnGrid.

Stan falownika: zatrzymany. Udało mi się zlikwidować wszystkie błędy, które pojawiały się w międzyczasie. Konfiguracja wykonywana na telefonie, stąd screeny ekranu.

 

Dodane pliki:
  • Screenshot_20220709-103718_Solarstart.jpg
  • Screenshot_20220709-103725_Solarstart.jpg
  • Screenshot_20220709-103733_Solarstart.jpg
  • Screenshot_20220709-103810_Solarstart.jpg
  • Screenshot_20220709-104739_Solarstart.jpg

Karolu, skoro bez baterii, dlaczego pokazuje 172,34V ?

Zakładam, że udało Ci się już przez to przejść, znalazłeś przyczynę ?

My uruchamiamy zawsze z PV PIVOT (jeszcze nie trafił nam się inwestor z kasą na BYD-a) i sprawność procedury instalacji raczej jest zależna od producenta smartfona (chińskie, np: oppo, huawei często się zwieszają).