Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Konfiguracja pierwsza

Witam serdecznie chciałbym uzyskać informację czy pierwsza konfiguracja falownika można wykonać nocą ?

Bez znaczenia, pierwsze włączenie i podstawowa konfiguracja trwa parę minut. Rejestracja falownika na solarweb to dodatkowe 10 do max 20min.

Aktualizacje już trwają dłużej i to warto zrobić wieczorem jak już falownik nie produkuje.

Dzień dobry,

oczywiście zgodzę się z przedmówcą, uściślając odpowiedź - falowniki Fronius zasilane są ze strony AC, zatem konfiguracji falownika oraz konfiguracji połączenia z Internetem możemy dokonać bez względu na godzinę, produkcja DC nie ma tu żadnego znaczenia.

Pozdrawiam
Michał Kściuczyk
Wsparcie Techniczne Fronius Polska

Bartosz Choromanski has reacted to this post.
Bartosz Choromanski

Dzień dobry,

podczas pierwszej konfiguracji wszystko było sprawnie do momentu kliknięcia "Asystenta Solar Web" w przeglądarce.
odpalił się wizard (jak w załączniku) i trwał bardzo długo, wypiłem kawę, umyłem auto... i nic.
sprawdziłem na połączeniu wi-fi 169.254.0.180 oraz lan 192.168.250.181 - to samo.

Co zrobić?
pozdrawiam,
pb

Dodane pliki:
  • wizard.jpg

Przeglądarka Pale Moon lub dwa urządzenia. Było na forum.

Bartosz Choromanski and Piotr Buczek have reacted to this post.
Bartosz ChoromanskiPiotr Buczek

Czy było czy nie najwyższy czas to naprawić.

To fakt, chodz problem jest tylko z polskimi przegladarkami, niestety.

korzystam z Firefoxa 73. symo 3 idzie bez problemow. symo 6 nie dziala

Dzieki Marek Zgoda. W Pale Moon wszystko poszlo sprawnie. pozdrawiam