Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Liniowa Detekcja Pożaru Instalacji Fotowoltaicznych

Cześć wszystkim!

Chciałam podzielić się z Wami czymś, co ostatnio wpadło mi w oko i wydaje się być naprawdę interesującym rozwiązaniem dla tych z nas, którzy mają do czynienia z instalacjami fotowoltaicznymi.

Mowa o zestawie produktów, który zapewnia stałą detekcję temperatury na instalacjach PV. W skład tego zestawu wchodzi kabel liniowej detekcji ciepła FT-EN, lokalizator LocatorPlus, moduł końca linii detekcji oraz puszka przyłączeniowa UCB. Całość tworzy system, który reaguje na wzrost temperatury.

Co ciekawe, gdy kabel liniowej detekcji ciepła wykryje wzrost temperatury powyżej ustalonej wartości (78/88 stopni Celsjusza), lokalizator LocatorPlus jest w stanie podać dokładne miejsce wystąpienia alarmu z dokładnością do 3% długości linii. To świetna funkcja, bo pozwala szybko zlokalizować potencjalne zagrożenie.

Dodatkowo, system ten może przekazywać sygnał alarmowy do centrali sygnalizacji pożaru. Wydaje mi się, że to może być świetne rozwiązanie dla zwiększenia bezpieczeństwa instalacji fotowoltaicznych, szczególnie w kontekście zapobiegania pożarom.

Więcej informacji: http://www.singaline-polska.pl

Czy ktoś z Was miał już do czynienia z tym systemem lub podobnymi rozwiązaniami? Bardzo jestem ciekawa Waszych opinii i doświadczeń w tym zakresie.

Pozdrawiam! 🌞🔥🚒