Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Mała instalacja off-grid

Witam wszystkich

Mam zamiar zbudować mała instalacje off-grid  do  oszczędności energi.Roczne zużycie mam na poziomie 4000kw

Zakupiłem falownik hybrydowy volt ultra 6000

Czy ten falownik może pracować bez baterii ??

Mam zamiar podłączyć do falownika 2 panele po 550w każdy, falownik będzie oddalony od paneli o 20m , przewod będzie ułożony w ziemi,

Jaki kabel będzie najlepszym rozwiązaniem?? Może kiedyś dozucil bym jeszcze 2 panele po 550w  więc instalacja. Może mieć 4x550w

Cytat z Krzysztof Ziemiec data 21 stycznia 2024, 12:12

Większość Voltów nie bardzo chce działać w pełni funkcjonalnie bez akumulatorów ale to musisz już sprawdzić w specyfikacji lub poszukać jakieś o tym info...

Jak już go zakupiłeś to podłącz do niego panele / zasilanie sieci i sprawdź co da ci taka konfiguracja bez akumulatorów.

Przy braku akumulatorów ten inwerter może się resetować/wyłączać co może być upierdliwe ale to też trzeba doczytać. Musisz jeszcze sprawdzić czy ten inwerter jest w stanie dobierać sobie z sieci brakującą cześć energii wedle pobieranej przez odbiorniki a wedle ilości jaką mogą dać ci panele, przykład: panele dają 800W a odbiorniki potrzebują 1000W to czy brakujące 200W dobierze z sieci czy przełączy się od razu na sieć.

Pamiętaj że każdy inwerter pobiera też ileś tam energii na swoje utrzymanie. Musisz też przemyśleć co chcesz do niego podłączyć.

A i to raczej nie jest falownik hybrydowy.

ich hybrydowość polega na tym, że można czerpać energię do zasilania z akumulatorów i/lub  z modułów PV a z sieci można doładować akumulatory ( działa wtedy jak ładowarka )  i tyle... a do układania w ziemi to ten https://www.speckable.pl/pl/product/22045,kabel-solarny-h1z2z2-k-pv1-f-1-0-1-5kv-6-czerwony-lsoh-zewnetrzny-do-ziemi-neku