Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Modbus TCP nie wysyła danych

Witam mam problem, skonfigurowałem wszystko w datamenager w zakładce Modbus oraz w symulatorze modbussa (używałem kilku aplikacji na komputer i telefon wszędzie ten sam problem). Programy łączą się z falownikiem ale pojawia się błąd "illegal data addres" i nie czyta danych z falownika.

Dodane pliki:
  • modbus.JPG

Dzień dobry Panie Jakubie,

proszę zapoznać się z artykułem https://www.forum-fronius.pl/jak-polaczyc-sie-z-falownikiem-fronius-przez-modbus/

Z reguły błędy w komunikacji pojawiają się przy nieprawidłowej konfiguracji programu "symulatora" Modbus.
przejście wszystkich kroków powinno rozwiać ewentualne wątpliwości.

Serdecznie pozdrawiam,
Maciej Piliński

Korzystałem z tego poradnika, dodatkowo korzystałem z innych symulatorów na komputer oraz smartfon i problem się pojawia. Mam wyłączony firewall na komputerze oraz w routerze, porty nie są blokowane. Tak jak mówię połączenie z falownikiem jest, lecz nie ma danych.

Poradziłeś sobie kolego?

Miałem podobny problem i rozwiązanie było trywialne.

Dla potomności:

Istotne adresy rejestrów zaczynają się od 40 000. (ja zjadłem jedno zero...)

Również jestem zainteresowany tym tematem.

Czy istnieje zatem jakaś lista rejestrów (lista zmiennych) modbus TCP lub modbus RTU z której będę mógł wyciągnąć szereg danych energetycznych do mojego sterownika BMS posiadającego moduł energetyczny zliczający m.in. energię pobraną i wprowadzoną do sieci (bilansowanie) na podstawie napięci prądów mierzonych na zasilaniu instalacji (taki smart meter) ? Jeśli jest taka lista to sam bym napisał program (zaimplementował te dane) w moim sterowniku oraz zwizualizował to w susyetmie SCADA.
I ostatnie pytanie. Gdzie w falowniku ustawia się typ protokołu komunikacyjnego ? bo rozumiem, że dwa na raz nie mogą być aktywne ?