Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Monitoring bez internetu Tauro ECO 100-3-D

Witajcie Froniusowicze,

czy mieliście okazję wykonać instalację bądź znacie rozwiązanie co w przypadku kiedy na budynku inwestor nie chce podłączać falowników do sieci internetowej a chciałbym monitorować produkcję z falowników na dedykowanym ekranie w pomieszczeniu witającym odwiedzających. Czy jest możliwość zobrazowania produkcji z wykorzystaniem wewnetrznego interfejsu datamangagerów znajdujących się w falownikach Tauro ECO 100-3-D.

Prośba o podzielenie się doświadczeniami bądź doradztwo ze strony przedstawicieli firmy Fronius.

Czy mogę liczyć na odpowiedź ze strony zespołu Fronius?

Z narzędzi udostępnionych przez firmę Fronius które w jakimś stopniu cześć tego spełnią... ale raczej daleko im do podobnej funkcjonalności/wizualizacji do solarweb... oprogramowanie udostępnione kiedyś na windows ale czy dalej dostępne i czy wspierane to chyba nie... nie wiem nie sprawdzałem ostatnio....

Fronius Solar.service

Fronius Solar.Access

Napisz zapytanie do serwisu Fronius, szybiej otrzymasz odpowiedź, z pytaniami na forum różnie bywa...

Przychodzi mi jeszcze taka kombinacja: datamenager w wersjach symo oferuje opcję wysyłania danych na jakieś serwery/stronę przez: Usługę PUSH. Pozostaje tylko kwestia czy: jak skonfigurowany falownik nie będzie podpięty do internetu ale stworzy mu się wewnętrzną sieć i do tego stworzy się tzw serwer strony do wizualizacji tych danych na jakiś ekran czy po konfiguracji tej usługi aby dane wysyłane były na ten stworzony serwer to czy to będzie działać (nie testowałem czegoś takiego ale taka kombinacja przyszła mi do głowy - coś na podobieństwo onvif w kamerach).

Na forum też ktoś opisywał wyciąganie danych z falownika, z wychodzących z niego danych i gromadzenie w innych urządzeniach - tutaj musisz poszukać... ale tutaj chyba trzeba połączanie z internetem...

Cytat z Piotr data 24 lutego 2023, 12:31

Witajcie Froniusowicze,

czy mieliście okazję wykonać instalację bądź znacie rozwiązanie co w przypadku kiedy na budynku inwestor nie chce podłączać falowników do sieci internetowej a chciałbym monitorować produkcję z falowników na dedykowanym ekranie w pomieszczeniu witającym odwiedzających. Czy jest możliwość zobrazowania produkcji z wykorzystaniem wewnetrznego interfejsu datamangagerów znajdujących się w falownikach Tauro ECO 100-3-D.

Prośba o podzielenie się doświadczeniami bądź doradztwo ze strony przedstawicieli firmy Fronius.

Dzień dobry,

Panie Piotrze, jeśli to ma być prezentowane w pomieszczeniu witającym odwiedzających to "musi to wyglądać". Idealnie nadaje się do tego "Public display mode" dostępne w Solar.web Premium.

tv

Jeśli falownik nie może być podłączony do firmowej sieci internetowej to zalecamy zainwestowanie w router GSM podłączony do USB falownika. Jeśli ta opcja odpada pozostaje:

  1. skorzystanie z webinterfejsu falownika, opcja niezalecana, gdyż wizualizacja w tym przypadku jest przewidziana do działań serwisowych, bądź użytku prywatnego, średnio będzie to wyglądało w holu firmy

webinterfejs

2. przygotowanie własnej wizualizacji a dane z falownika odczytywać poprzez Solar API.

W obu przypadkach na falowniku należy ustawić na stałe działanie punktu dostępu.

sieć

Pozdrawiam serdecznie

Piotr