Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Nieprawidłowa praca paneli

Witam ponownie.

Mam zamontowane na dachu wschód i zachód po 28 paneli bauer chyba ok 300w, podłączone to jest pod 2 stringi mppt, na jednych stringu wschodnim wszystko jest ok napiecie ok 600 v i ok 20a natomiast na zachodzie jest ok 250v i też ok 20 a. w zimie zauważyłem że na 4 szt paneli na zachodzie dłużej utrzymuje się śnieg niż na sąsiednich , pomimo że są to panele zainstalowane w środku czyli nic je nie zakrywa. Kontaktowałem się z wykonawcą i mówi że wszytko jest ok , ale dlaczego produkcja jest 2x mniejsza na zachodzie niż na wschodzie, według mnie te 4 panele są uszkodzone i to one zmniejszając napięcie , co o tym sądzicie?

na zdieciu dzisiejsza produkcja

Dodane pliki:
  • Bez-tytulu.png

To nie jest dzisiejszy dzień to raz...

Podaj więcej szczegółów instalacji, jakie dokładnie panele, jak są dokładnie połączone etc.. z tego co podałeś to coś nie gra... 28x35V to jest 980V, prędzej tam jest połączenie równoległe W/Z po 2x14szt szeregowo 14x35=490V nie jest to 600V ale bliżej i wtedy by pasowało 20 amperów. Gdybam... za mało konkretnych informacji.

Z wykresu tylko wynika że drugi obwód jest słabszy ale  z jakiego powodu...

Możesz też podrzucić link do swojej instalacji.

tak masz racje to z paru dni wstecz , jeżeli chodzi o połączenie to nic nie wiem , to instalator podłączał to zdiecie poniżej jest z dzisiaj i z niego też wynika że jest coś nie tak.

Dodane pliki:
  • Bez-tytulu1.png

Napisz dokładnie jak masz podłączone:

"wschód i zachód po 28 paneli bauer chyba ok 300w" -> czyli po stronie wschodniej 28 paneli i po zachodniej 28?

Czy na pewno dokładnie wschód zachód?

Może ten zachód to bardziej północny zachód?

Pozdrawiam

JK

Cytat z Damian Zaręba data 31 maja 2022, 18:22

tak masz racje to z paru dni wstecz , jeżeli chodzi o połączenie to nic nie wiem , to instalator podłączał to zdiecie poniżej jest z dzisiaj i z niego też wynika że jest coś nie tak.

Daj link do swojej instalacji (solarweb, zakładka ustawienia, uprawnienia i na dole zaznacz link dla gości...

Dodatkowo daj printscrena zakładki na solarweb, ustawienia, komponenty tak aby było widać zawartość pozycji WP przy falowniku.

Sprawdź jakie oznaczenie mają panele to będzie wiadomo z jakie parametry mamy do czynienia.

Cytat z Jacek Komuda data 31 maja 2022, 19:32

Napisz dokładnie jak masz podłączone:

Jak by wiedział to by podał w poście wyżej, pozostaje nasze gdybanie

Może ten zachód to bardziej północny zachód?

Wszystko możliwe...

Zgłosiłem problem instalatorowi zobaczymy co odpowie.