Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Nowy licznik od Fronius

Page 1 of 2Next

Czy instalował już ktoś nowy typ licznika od Fronius?

Fronius Smart Meter TS 65A-3

Fronius Smart Meter TS 100A-1

 

Z tego co mi się udało ustalić ma dotykowy wyświetlacz - a co z innymi funkcjami? jakieś nowe, więcej??

 

Z tego co udało mi się ustalić trzeba też mieć wersję datamanager: 3.15. Ja mam akurat 3.16 ale obecnie producent wrócił do 3.14 nie wiadomo czemu.

https://solar-distribution.baywa-re.de/pl/akcesoria-do-falownik-w/fronius-smart-meter-ts-65a-3.html

 

https://solar-distribution.baywa-re.de/pl/akcesoria-do-falownik-w/fronius-smart-meter-ts-100a-1.html

 

Twoje linki nic nowego nie wnoszą do tematu.

Licznik już zakupiony - jak znajdę czas żeby go zamontować to dam znać jak działa.

Cześć Darek,

masz już jakieś doświadczenia? Ja też właśnie na niego czekam, będę montował.

Piotr

Mam zamontowany u siebie w domu jako główny licznik. Mam też zainstalowany 1 fazowy (stary typ) jako podlicznik. Więc można je mieszać.

Czy montował ktoś FSM 50A-3 z przekładnikami na zwykłą instalację domową np. 10kW. Było by to dość wygodne rozwiązanie

Jerzy Bala has reacted to this post.
Jerzy Bala

Troszkę wygodniejsze jak byś miał męczyć się z podłączaniem grubych kabli gdzie żyłami jest drut miedziany od 6mm2 w górę...

Ale jak cena za liczniki jest zbliżona/identyczna a dodatkowo do FSM 50A-3 musisz dokupić przekładniki to...

A czy licznik Fronius Smart Meter 50kA-3 sprzedawany jest razem z przekładnikami? I pytanie drugie czy do Fronius Smart Meter TS 65A-3 można zastosować przekładniki prądowe?

Cytat z Stanisław Matuła data 19 maja 2021, 12:01

A czy licznik Fronius Smart Meter 50kA-3 sprzedawany jest razem z przekładnikami?

Nie...

I pytanie drugie czy do Fronius Smart Meter TS 65A-3 można zastosować przekładniki prądowe?

A co chcesz tym osiągnąć?

Page 1 of 2Next