Solar Energy Blog
0

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Obniżenie mocy falownika Fronius SYMO 10.0-3-M

Witam,

Posiadam instalację 10 kWp  podpiętą do falownika Fronius SYMO 10.0-3-M. Instalacja działa sprawnie już ponad rok. W 2021 roku wyprodukowała 11,93 kWh.  Niestety w ostatnim czasie sąsiedzi dostawili kilka nowych instalacji i zaczęło wyłączać mój falownik z powodu zbyt wysokiego napięcia w sieci. A to przekłada się na niską dzienną produkcję - w kwietniu przy bezchmurnym niebie niewiele ponad 40kWh, gdzie rok temu było ponad 60kWh. Na moją niekorzyść jestem na końcu linii i w nocy napięcie potrafi spaść nawet do 211- 217 V na jednej fazie.  Dzwoniłem do PGE przyjechali i pomierzyli napięcia i na tym się skończyło, twierdząc, że jak obniżą napięcie w sieci to w nocy będę miał problem.

Byłem u sąsiada który ma podobną instalację z falownikiem 8kW i jego produkcja dzienna w tym samym czasie wynosi 65kW.

Zauważyłem też że najczęściej falownik wyłącza się gdy produkcja chwilowa jest powyżej 8kW. Dlatego wpadłem na pomysł żeby obniżyć moc falownika do około 8kW. Pytanie czy da to się zrobić z moim falownikiem, jeśli tak to jak to zrobić? Oczywiście bez odpinania paneli 😉

 

 

Znalazłem jeszcze coś takiego jak w załączeniu. Pytanie jaka jest różnica pomiędzy Hard a Soft?

 

Dodane pliki:
  • Fronius-1.PNG

Znalazłem coś takiego jak w załączeniu.

Pytanie jaka jest różnica pomiędzy Hard a Soft?

Dodane pliki:
  • Fronius-1.PNG

soft ogranicza moc w ciągu 5 sekund natomiast hard wyłącza całkowicie produkcję.

https://www.forum-fronius.pl/forum/topic/jak-to-skonfigurowac-dynamiczne-zarzadzanie-moca/